Dzień Języka Niemieckiego

Zajęcia odbywały się w blokach 45 min. Początek stanowiła przedstawiona przez uczniów kl. II a prezentacja multimedialna pt: „Niemcy – nasz sąsiad”. Po dawce tych informacji uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę nt. Niemiec w quizie. Poprawne odpowiedzi uczniów nagradzane były słodkościami. Swoje umiejętności językowe uczniowie mieli okazję sprawdzić i podszlifować w konkurencji „Laufdiktat” („Biegnij po słowo”). Było to zadanie drużynowe mające na celu poprawne napisanie słów w języku niemieckim. Zadaniem każdej z drużyn był wybór gońca i sekretarza, którzy odpowiednio odczytywali i przekazywali niemieckie słowa a następnie zapisywali je. Reszta drużyny monitorowała poprawny zapis wyrazów. Drużyna, która wykonała zadanie najlepiej otrzymywała słodki upominek. Przygotowaliśmy również muzyczną niespodziankę, tj. wakacyjny hit „Despacito”, oczywiście w wersji niemieckiej „Das passiert so” . Nauczyliśmy się refrenu i wspólnymi siłami śpiewaliśmy niemiecką wersję. Na koniec uczniowie mogli podzielić się swoimi wrażeniami odnośnie Dnia Niemieckiego, tzn. zapisywali je na przygotowanych w tym celu dużych kartach.

W ramach przygotowań do Dnia Niemieckiego został ogłoszony konkurs na plakat reklamujący naukę języka niemieckiego. W galerii prezentujemy pracę uczniów. Autorami zwycięskiego plakatu okazali się: Jakub Twaróg i Tomasz Kogut z kl. VII a. Uczniowie klasy, która była najbardziej aktywna i najchętniej uczestniczyła w przygotowanym na Dzień Niemiecki programie otrzymują tzw. „niepytajki”, czyli zwolnienie z odpowiedzi ustnej na dowolnie wybranym przedmiocie w jednym dniu szkolnym. Klasą wybraną do otrzymania niepytajek została kl.VII a – GRATULUJEMY!!!

Dziękujemy zaangażowanym uczniom, którzy pomogli nam w przygotowaniach Dnia Niemieckiego oraz wraz z nami czuwali nad jego prawidłowym przebiegiem. BYŁO MIŁO, WESOŁO I SŁODKO!
A wszystkich zapraszamy do kolejnych przedsięwzięć, związanych z językiem niemieckim.
Pamiętajcie nasi drodzy DEUTSCH IST SUPER!!!

Monika Dziadura
Ewelina Łuczakowska