PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

W dniach 10-12 grudnia 2019 r. uczniowie klas ósmych przystąpili do próbnego egzaminu z języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego. Celem egzaminu próbnego było pokazanie uczniom jak taki egzamin wygląda na żywo i jaką ma formę. Uczniowie zapoznali się z procedurą przeprowadzania egzaminu, kodowania prac, wypełniania arkuszy, nanoszenia odpowiedzi na kartę odpowiedzi. Dzięki próbnemu egzaminowi uczniowie sprawdzą swoją wiedzę, z czym sobie radzą, czego jeszcze nie wiedzą, nad czym muszą jeszcze popracować. Egzamin został przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu.

Wizyta uczniów klasy 1a w Tarnobrzeskiej Telewizji Lokalnej

Dzieci z klasy 1a odwiedziły studio Tarnobrzeskiej Telewizji Lokalnej. Poznały pracę osób tworzących programy telewizyjne i materiały informacyjne. Pierwszaki mimo wielkiej tremy, wystąpiły przed kamerą w roli dziennikarzy prowadzących wywiad i prezenterów, a także były pomocnikami operatora kamery. Wizyta sprawiła wiele radości, była świetną lekcją.

Wielkie podziękowania dla wszystkich Pracowników Telewizji Lokalnej, a zwłaszcza dla pani Katarzyny Wierzbickiej.