Search

Information

Międzynarodowe spotkanie uczniów na Sycylii, 8 - 15 maja 2022 r.

W ramach projektu „PEER BULLYING AND ALTERNATIVE SOLUTIONS IN EUROPEAN ASPECT” nasi uczniowie w dniu 8 maja wyjechali na tygodniowy pobyt do Capo d’Orlando na Sycylii, gdzie przebywali razem z uczniami partnerskich szkól z Turcji, Portugalii, Republiki Czech, i Sycylii.

Sycylijskie miasto Capo d’Orlando, położone nad morzem Tyrreńskim, przyjęło wszystkich uczestników projektu z wielką gościnnością, serdecznością i sympatią.  Nasi uczniowie zostali przyjęci przez rodziny  swoich kolegów i koleżanek,  które otoczyły ich troską i rodzinnym ciepłem.  Mieli okazję poznać warunki życia swoich rówieśników, historię i kulturę tego regionu i kraju.

W czasie tego międzynarodowego spotkania uczniowie uczestniczyli w zajęciach, które odbywały się w sycylijskiej szkole ISTITUTO D'ISTRUZIONE SUPERIORE LS PICCOLO. Były to zajęcia o tematyce wychowawczej, w czasie których uczniowie pracowali w grupach międzynarodowych, uczyli się jak przeciwdziałać zjawiskom zastraszania rówieśników, agresji wśród uczniów i braku tolerancji. Realizowali warsztaty których celem było wzmocnienie poczucia własnej wartości i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych w grupie rówieśniczej.

W czasie pobytu na Sycylii odbyły się liczne wycieczki, w czasie których mogliśmy podziwiać piękno Sycylii i i ciekawe miejsca okolicy Capo d’Orlando.

Projekt ten będzie realizowany nadal w roku szkolnym 2022/2023 i uczniowie naszej szkoły będą mogli wziąć udział w kolejnych, zaplanowanych w projekcie, międzynarodowych spotkaniach.

Więcej informacji i zdjęć na stronie projektu.

Lekcja z ZUS

W piątek 6 maja w naszej szkole odbyła się lekcja z zakresu ubezpieczeń społecznych, którą poprowadziła Pani Alicja Kochanowicz-Grabuś, przedstawicielka rzeszowskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Lekcja była podsumowaniem całorocznej współpracy klas 8 z ZUS-em i zakończyła realizację projektu w ramach popularyzowania usług ubezpieczeń społecznych. Młodzież, w ramach projektu obejrzała szereg filmów edukacyjnych, wypełniła różnorodne ankiety, wzięła udział w zajęciach przybliżających usługi i wykonała plakaty.

Additional information