Dni Bezpiecznego Internetu 2020

Dni Bezpiecznego Internetu organizowaliśmy w naszej szkole kolejny raz. Tym razem ogólnopolską inicjatywę połączyliśmy z realizacją projektu eTwinning “Little Seekers”, w którym uczestniczą uczniowie z klasy trzeciej. W ramach współpracy międzynarodowej nauczyciele zaplanowali i przeprowadzili wiele interesujących działań. Została założona witryna internetowa “Bezpieczna czwórka” z informacjami dla rodziców uczniów i grona nauczycielskiego. Zaangażowani nauczyciele gromadzili materiały i udostępniali je wychowawcom.

We wszystkich klasach odbyły się zajęcia związane z bezpieczeństwem w sieci. W ramach realizowanego projektu uczniowie poznawali i tworzyli zasady bezpiecznego korzystania z nowych technologii. Trzecioklasiści uczyli się tworzyć awatary, redagowali internetową książeczkę oraz współpracowali przy tworzeniu plakatów i projektów w Scratch. Obserwowali prace starszych kolegów i wspólnie z nimi uczyli się.

W szkole zorganizowano konkurs plastyczny, którego celem było rozwijanie empatii i świadomości na temat zagrożeń. Prace uczniów zaowocowały praktyczną dyskusją i wypracowaniem szkolnych zasad korzystania z Internetu. Utworzone plakaty były eksponowane na szkolnym korytarzu i prezentowane rodzicom. Powstała również internetowa broszura dostępna w witrynie szkoły. W tym roku akcja DBI przyniosła uczestnikom wiele satysfakcji z podjętych działań.

Fotorelacja ze szkolnych działań:

NOWA WITRYNA

Zapraszamy wszystkich nauczycieli i rodziców do odwiedzania witryny, w której udostępniamy informacje związane z bezpieczeństwem uczniów w sieci. Umieszczamy w niej materiały, znalezione na platformach edukacyjnych - http://bit.ly/2UmuAYD

Dni Bezpiecznego Internetu 2020

Kolejny raz organizować będziemy Dni Bezpiecznego Internetu. Liczymy na zainteresowanie całej szkolnej społeczności. Zasady dotyczące zagadnień związanych z eBezpieczeństwem są ważną częścią działań wychowawczych. Przypominamy wszystkim o szkolnych procedurach, które dostępne są na naszej stronie. Wszystkich uczniów zachęcamy do działań organizowanych w dniu 11 lutego.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) 2019

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Nasza szkoła przystąpiła do akcji już kolejny raz. Tegoroczna edycja rozpoczęła się 5 lutego i przebiegała pod hasłem Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!

W trakcie kilku dni uczniowie wzięli udział w różnorodnych działaniach, promujących bezpieczne zachowania w sieci. Wykonując liczne zadania zdobywali nową wiedzę i doświadczenie, ćwiczyli umiejętności: współpracy, kodowania, rozwiązywania problemów, rozwijali swoją kreatywność. W ramach zajęć wykorzystano programy edukacyjne, programy online do tworzenia chmury słów, ozoboty oraz tradycyjne metody nauczania. Uczniowie poznawali pozytywne zastosowanie Internetu, wykonywali ciekawe zadania, sprawdzali swoją wiedzę, tworzyli klasowe zasady korzystania z urządzeń cyfrowych oraz  internetowego savoir vivre. Uczyli się, jak wspólnie tworzyć kulturę tolerancji i zrozumienia.

Nawiązaliśmy współpracę z innymi szkołami w ramach projektów i wydarzeń eTwinning oraz zachęciliśmy do wspólnych działań całą społeczność szkolną. Chętni uczniowie przystąpili do szkolnego konkursu plastycznego "Bezpieczni w sieci", quizów oraz do ogólnopolskiego konkursu "Sieciaki".

Koordynatorem akcji była Dorota Deroń. W realizacji podjętych działań z Panią Deroń współpracowała świetlica szkolna oraz nauczyciel plastyki - Pan Grzegorz Gerba.

Film z przebiegu Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

Więcej artykułów…