POWIATOWY KONKURS INTERDYSCYPLINARNY

Uczennice klasy 7c zostały lauratkami Powiatowego Konkursu Interdyscyplinarnego POWRÓĆMY DO KORZENI - CO NAM PRZEKAZALI DAWNI MIESZKAŃCY POWIATU tARNONRZESKIEGO.  Uczennice  przygotowywały się do konkursu pod kierunkiem pani Haliny Paluch. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie LIBRUS, działające przy Bibliotece Pedagogicznej w Tarnobrzegu.

GRATULUJEMY WSPANIAŁEGO WYNIKU

MAGICZNY ŚWIAT ORIGAMI

W dniu 30 maja 2018r. w Szkole Podstawowej odbyło się podsumowanie konkursu Miejskiego Konkursu Origami MAGICZNY ŚWIAT ORIGAMI. Ucznioweie klasy 5a zostali nagrodzeni w tym konkursie: Olaf Jędrychowski zajął III miejsce, a Kinga Napieracz zdobyła wyróżnienie.

GRATULUJEMY

SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY - MISTRZ MATEMATYKI KLAS IV,V i VI

Co roku w naszej szkole odbywa się konkurs o tytuł MISTRZA MATEMATYKI. Oto najlepsi matematycy w roku szkolnym 2017/2018:

KLASA 4

I miejsce MISTRZ MATEMATYKI KL. 4a- Krzysztof Osada kl. 4a

II miejsce Dominik Guzik kl. 4a

III miejsce Jakub Szulich kl. 4b

KLASA 5

I miejsce MISTRZ MATEMATYKI KL. 5

Kacper Szymański kl. 5d i Liliana Mazur kl. 5a

II miejsce Maja Nowak kl. 5a

III miejsce Amelia Kurdziel kl. 5c i Tomasz Król kl. 5b

KLASA 6

I miejsce MISTRZ MATEMATYKI KL. 6  - Wojciech Mianowski kl. 6a

II miejcce - Miłosz Murek i Kamil Maciąg kl. 6b

III miejsce - Michał Kostępski i Konrad Mrugała kl. 6a

MIĘDZYNARODOWY KONKURS KANGUR MATEMATYCZNY 2018

Konkursowi patronują: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne.

Międzynarodowy konkurs Kangur Matematyczny jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy trzeciej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest sześciu kategoriach, które obejmują następujące klasy:

Kategoria Żaczek - klasy 2 szkół podstawowych;

• Maluch  -  klasy 3 i 4 szkół podstawowych;
  • Beniamin  -  klasy 5 i 6 szkół podstawowych;
  • Kadet  -  klasy I i II gimnazjów;
  • Junior  -  klasy III gimnazjów, I liceów i techników;
  • Student  -  klasy II i III liceów i techników oraz IV techników.

Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez międzynarodową komisję. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.

KLASA 3

Stasiak Piotr kl.3b  wynik bardzo bobry

Pankiewicz Julia  kl.3b wyróżnienie

Dzierzkowski Piotr  kl.3b wyróżnienie

Adamiec Piotr  kl.3b wyróżnienie

Durda Jakub  kl.3b wyróżnienie

Bednarz Marianna  kl.3b wyróżnienie

Myszkowski Kacper  kl.3a wyróżnienie

KLASA 4

Osada Krzysztof wyróżnienie

Bernatek Magdalena wyróżnienie

Guzik Dominik wyróżnienie

KLASA 5

Szymański Kacper kl. 5d wyróżnienie

KLASA 6

Mianowski Wojciech kl. 6a wyróżnienie

KLASA 7

Mateusz Bodek kl. 7a wyróżnienie

ŚWIETLIK - Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych

Konkurs Świetlik powstał w 2007 roku z inicjatywy dr Dagmary Sokołowskiej, pracownika Uniwersytetu Jagiellońskiego. Głównym celem Konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Konkurs skierowany jest do dzieci z najmłodszych klas, ponieważ to w tym czasie procesu kształcenia rozwijają się najważniejsze predyspozycje, zainteresowania i talenty. Nowatorska formuła, polegająca na przeprowadzeniu doświadczeń, wskazuje na kilka ważnych elementów: uświadamia, że wszystko, co dzieje się w naturze ale też w domu, szkole, w środowisku najbliższym każdemu dziecku, da się wyjaśnić w sposób naukowy. Od roku 2012 organizatorem Konkursu jest Fundacja Akadamia Młodych Odkrywców.

Oto uczniowie naszej szkoły zdobyli wyróżnienia w tym konkursie:

- Kacper Szymański kl. 5d,

- Pola Wojtaszek kl. 5a.