REKRUTACJA 2018/2019

Od  dnia 1  do 15 marca 2018 r.rodzice zapisują dziecko do klasy pierwszej elektronicznie korzystając ze strony

Wypełniony na stronie formularz należy wydrukować, podpisać  i dostarczyc do sekretariatu szkoły do 15 marca 2018r.

REKRUTACJA 2017/2018

Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane są "z urzędu"- formularz do wypełnienia przez rodziców.
Dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły są przyjmowane w miarę wolnych miejsc -formularz do wypełnienia przez rodziców. i oświadczenia.
Wymagane dokumenty:
1) akt urodzenia dziecka
2) dowód osobisty rodzica / prawnego opiekuna
3) wypełniony formularz z danymi dziecka (pobrany  w sekretariacie lub ściągniety powyżej)
4) informację o gotowości podjęcia  przez dziecko nauki w klasie I
W przypadku zapisania i przyjęcia dziecka do innej szkoły  prosimy o niezwłoczne zgłoszenie tego faktu w sekretariacie szkoły tel. (015) 822 74 41 (dotyczy tylko dzieci mieszkających w obwodzie naszej szkoły).
Drodzy Rodzice sześciolatka
zapraszamy do obejrzenia filmu - relacji sześciolatka,
który w bieżącym roku uczęszcza do klasy trzeciej.
Podejmując  decyzję o wysłaniu dziecka sześcioletniego do szkoły, powinniście  Państwo zadać sobie  poniższe  pytania. Pomogą one w podjęciu tak ważnej dla Was i Waszego dziecka decyzji:

•    Czy Państwa dziecko radzi sobie z emocjami, których w szkole będzie miało mnóstwo, czy też płacze z byle powodu, a najczęściej wtedy, gdy spotykają je jakieś trudności lub porażki?

•    Czy umie nawiązywać kontakty z rówieśnikami, chętnie bawi się wspólnie, a może jest nieśmiałe i wycofane?

•    Jak radzi sobie w sytuacji, gdy musi współpracować z innymi dziećmi przy wykonywaniu  np.  wspólnych   prac  plastycznych, a jak współdziała z dorosłymi, np. mamą przy robieniu porządków?

•    Czy potrafi rywalizować z rówieśnikami, jak radzi sobie  z „wygrywaniem", a jak z „przegrywaniem" we współzawodnictwie?

•    Czy stale musi „rządzić", dominować w grupie czy też potrafi się również podporządkowywać i słuchać poleceń innych dzieci i dorosłych?

•    Jak bardzo chce pójść do szkoły i w niej „pracować”, innymi słowy jak silną ma motywację do nauki?

A może w podjęciu decyzji pomoże Wam domowy test, który można ściągnąć tutaj.