Search

Information

Międzynarodowe spotkanie uczniów na Sycylii, 8 - 15 maja 2022 r.

W ramach projektu  „PEER BULLYING  AND ALTERNATIVE SOLUTIONS IN EUROPEAN ASPECT” nasi uczniowie w dniu 8 maja wyjechali na tygodniowy pobyt do Capo d’Orlando na Sycylii, gdzie przebywali razem z uczniami partnerskich szkól z Turcji, Portugalii, Republiki Czech, i Sycylii.

Sycylijskie miasto Capo d’Orlando, położone nad morzem Tyrreńskim, przyjęło wszystkich uczestników projektu z wielką gościnnością, serdecznością i sympatią.  Nasi uczniowie zostali przyjęci przez rodziny  swoich kolegów i koleżanek,  które otoczyły ich troską i rodzinnym ciepłem.  Mieli okazję poznać warunki życia swoich rówieśników, historię i kulturę tego regionu i kraju.

W czasie tego międzynarodowego spotkania uczniowie uczestniczyli w zajęciach, które odbywały się w sycylijskiej szkole ISTITUTO D'ISTRUZIONE SUPERIORE LS PICCOLO. Były to zajęcia o tematyce wychowawczej, w czasie których uczniowie pracowali w grupach międzynarodowych, uczyli się jak przeciwdziałać zjawiskom zastraszania rówieśników, agresji wśród uczniów i braku tolerancji. Realizowali warsztaty których celem było wzmocnienie poczucia własnej wartości i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych w grupie rówieśniczej.

W czasie pobytu na Sycylii odbyły się liczne wycieczki, w czasie których mogliśmy podziwiać piękno Sycylii i i ciekawe miejsca okolicy Capo d’Orlando.

Projekt ten będzie realizowany nadal w roku szkolnym 2022/2023 i uczniowie naszej szkoły będą mogli wziąć udział w kolejnych, zaplanowanych w projekcie, międzynarodowych spotkaniach.

Więcej informacji i zdjęć na stronie projektu.

Międzynarodowe spotkanie uczniów na Sycylii, 12 – 18 marca 2022 r.

W ramach projektu  ,,We are a T.E.A.M.! Together EU and Me! nasi uczniowie w dniu 12 marca wyjechali na tygodniowy pobyt do Alcamo na Sycylii, gdzie przebywali razem z uczniami partnerskich szkól z Sycylii, Grecji, Bułgarii, Słowenii i Hiszpanii.

Sycylijskie miasto Alcamoo, położone na zachodnim brzegu wyspy u wybrzeża Morza Tyrreńskiego, przyjęło wszystkich uczestników projektu z wielką gościnnością, serdecznością i sympatią.  Nasi uczniowie mieli okazję poznać warunki życia swoich rówieśników, historię i kulturę tego regionu i kraju.

W czasie tego międzynarodowego spotkania uczniowie uczestniczyli w zajęciach, które odbywały się w portugalskiej szkole ISTITUTO COMPRENSIVO S. BAGOLINO. Były to zajęcia sportowe, w czasie których uczniowie realizowali rozgrywki sportowe w grupach międzynarodowych. Główną dziedziną sportową w czasie tych rozgrywek była piłka ręczna. Nasi uczniowie z klasy sportowej wykazali się świetnymi umiejętnościami sportowymi.

W czasie pobytu na Sycylii uczniowie zwiedzili wiele ciekawych miejsc, między innymi piękne miasto portowe Castellamare, zabytkowe miasteczko Erice położone na szczycie góry o tej samej nazwie, Trapani oraz Palermo.

Więcej informacji i zdjęć na stronie projektu.

Międzynarodowe spotkanie uczniów w Portugalii

   Szkoła Podstawowa Nr 4 realizuje dwa międzynarodowe projekty Erasmus+.

   W ramach projektu "PEER BULLYING  AND ALTERNATIVE SOLUTIONS IN EUROPEAN ASPECT"nasi uczniowie w dniu 19 listopada wyjechali na tygodniowy pobyt do Aveiro w Portugali, gdzie przebywali razem z uczniami partnerskich szkól z Turcji, Portugalii, Czech, i Sycylii.

   Portugalskie miasto Aveiro, położone u wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, przyjęło wszystkich uczestników projektu z wielką gościnnością, serdecznością i sympatią.  Nasi uczniowie zostali przyjęci przez rodziny  swoich kolegów i koleżanek z Portugalii,  które otoczyły ich troską i rodzinnym ciepłem.  Mieli okazję poznać warunki życia swoich rówieśników, historię i kulturę tego regionu i kraju.

   W czasie tego międzynarodowego spotkania uczniowie uczestniczyli w zajęciach, które odbywały się w portugalskiej szkole Agrupamento de Escolas de Esgueira. Były to zajęcia o tematyce wychowawczej, w czasie których uczniowie pracowali w grupach międzynarodowych, uczyli się jak przeciwdziałać zjawiskom zastraszania rówieśników, agresji wśród uczniów i braku tolerancji. Realizowali warsztaty których celem było wzmocnienie poczucia własnej wartości i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych w grupie rówieśniczej.

   Uczniowie zwiedzili także stolicę Portugalii Lizbonę oraz miasto Porto. Odbyły się liczne wycieczki, w czasie których mogliśmy podziwiać piękno i ciekawe miejsca okolicy Aveiro.

https://www.youtube.com/watch?v=snFMo6ftxEo

 

  

 

 

 

 

  

 

Międzynarodowe Projekty Erasmus+ w "czwórce"

Szkoła Podstawowa Nr 4 rozpoczyna nowy rok szkolny z mocnym akcentem międzynarodowym. Otrzymaliśmy zgodę Narodowej Agencji Programu Erasmus+ na realizację dwóch międzynarodowych projektów.

Pierwszy projekt, o tematyce sportowej „We are a T.E.A.M.! Together EU and Me!” będziemy realizować wspólnie z pięcioma europejskimi szkołami z Sycylii, Grecji, Bułgarii, Słowenii i Hiszpanii. Jest to znakomita oferta dla naszych uczniów, gdyż funkcjonują u nas klasy o profilu sportowym. Realizacja tego projektu rozszerzy nasze działania w tym zakresie na grunt europejski. Damy naszym uczniom możliwość zmierzenia się w rozgrywkach sportowych z rówieśnikami z innych krajów. Nauczyciele wymienią się doświadczeniem i dobrą praktyką w zakresie prowadzenia zajęć sportowych, organizowania zawodów i imprez sportowych. Na realizację tego projektu Polska Narodowa Agencja Programu Erasmus+ przyznała naszej szkole kwotę 26 550 EUR.

W drugim projekcie „PEER BULLYING AND ALTERNATIVE SOLUTIONS IN EUROPEAN ASPECT realizowanym wspólnie ze szkołami z Turcji, Portugalii, Czech, Anglii i Sycylii, będziemy współpracować w zakresie profilaktyki działań wychowawczych, mających na celu przeciwdziałanie takim zjawiskom jak zastraszanie rówieśników, agresja wśród uczniów, brak tolerancji. Wspólnie z partnerskimi szkołami podejmiemy działania w kierunku wzmacniania u uczniów poczucia własnej wartości i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych w grupie rówieśniczej. Realizacja tego projektu umożliwi nam rozwijanie i wzmacnianie szkolnych działań wychowawczych, ukierunkowanych na wyeliminowanie negatywnych zachowań uczniów. Budżet tego projektu to 29 040 EUR.

Projekty będą realizowane w ciągu dwóch lat – od 1.09.2020 do 31.08.2022. Wysoki budżet projektów pozwoli na zorganizowanie dla naszych uczniów wielu ciekawych i wartościowych merytorycznie zajęć. A jeśli sytuacja epidemiologiczna pozwoli – nasi uczniowie skorzystają z wielu tygodniowych wyjazdów do partnerskich szkół w Europie.

Additional information