Oferta edukacyjna dla absolwentów szkoły 2019

Zapisy na rok szkolny 2019/2020

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją  dotyczącej egzaminu w klasie ósmej.

Film informacyjny na temat egzaminu ósmoklasisty.

Konsultacje w roku szkolnym 2017/2018

W roku szkolnym 2017/2018 konsultacje dla rodziców uczniów klas IV-VII oraz II-III Gim. odbywać się będą w godz. 17.00 – 18.00 w budynku SP4
przy ul. Wyspiańskiego w następujących terminach:

25 października 2017 r.

20 grudnia 2017 r.

21 marca 2018 r.

23 maja 2018 r.

Projekt dla szkół

Uprzejmie informujemy, że od roku szkolnego 2017/2018 został uruchomiony nowy"Program dla szkół" w miejsce dotychczas realizowanych programów "Owoce i warzywa w szkole" oraz "Mleko w szkole". W programie mogą uczestniczyć dzieci uczęszczające do klas I-V szkół podstawowych.

W ramach programu dzieci mogą bezpłatnie otrzymywać owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz brać udział w działaniach edukacyjnych przeprowadzanych przez szkoły podstawowe mających poprawić wiedzę uczniów na temat zdrowych nawyków żywieniowych, pochodzenia żywności i rolnictwa oraz przeciwdziałania marnotrawieniu żywności.

Produkty owocowo-warzywne objęte programem to:

1. jabłka, gruszki, śliwki, truskawki
  2. warzywa: marchew, rzodkiewka, papryka słodka, kalarepa, pomidorki
  3. soki: owocowe, warzywne, mieszane

W każdym z 10 tygodni w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 dzieciom udostępnia się co najmniej 4 porcje owoców i warzyw. Łączna liczba porcji owoców i warzyw otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach komponentu owocowo - warzywnego w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 wynosi 45.

Produkty mleczne objęte programem to:

1. mleko białe
  2. jogurt naturalny
  3. kefir naturalny
  4. serek twarogowy

W każdym z 10 tygodni w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 dzieciom udostępnia się co najmniej 3 porcje mleka i przetworów mlecznych. Łączna liczba porcji mleka i przetworów mlecznych otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach komponentu mlecznego w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 wynosi 40.

Ponadto, przypominamy, że zgodnie z Warunkami udziału w "Programie dla szkół" za jakość owoców i warzyw lub mleka i przetworów mlecznych udostępnianych dzieciom w ramach programu odpowiedzialność ponoszą zatwierdzeni dostawcy, którzy dostarczają porcje owocowo-warzywne lub mleczne do szkół. Szkoła podstawowa uczestnicząca w programie zobowiązana jest m.in.
do każdorazowego sprawdzenia ilości i jakości dostarczonych przez dostawcę produktów. W przypadku, gdy dostarczone owoce i warzywa lub mleko i przetwory mleczne nie spełniają wymagań jakościowych lub ich wygląd/zapach budzą jakiekolwiek wątpliwości dotyczące świeżości i przydatności do spożycia nie powinny zostać przyjęte przez szkołę. Szkoła ma obowiązek odmówić przyjęcia tych produktów i zgłosić taką sytuację do dostawcy i Oddziału Terenowego KOWR. Natomiast dostawca zobowiązany jest do wymiany wadliwej partii produktów.

Jednocześnie informujemy, że szczegółowe informacje dotyczące warunków uczestnictwa w "Programie dla szkół" można uzyskać na stronie internetowejhttp://www.kowr.gov.pl/.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Departament Wspierania Konsumpcji