List do dyrektora szkoły

Podsumowanie projektu eTwinning "From drawing to programming"

Od początku roku szkolnego uczniowie z klasy 1c wspólnie z wychowawczynią Dorotą Deroń uczestniczyli w międzynarodowym projekcie eTwinning "Od kreski do programu". W trakcie 10 miesięcy zdobywali wiedzę i umiejętności związane z nauką programowania, nawiązywali znajomości oraz współpracę z rówieśnikami partnerskich szkół. Dzięki udziałowi w projekcie brali udział w interesujących wydarzeniach, atrakcyjnych i ciekawych zajęciach edukacyjnych oraz reprezentowali naszą szkołę i miasto na Konferencji Edukacyjnej: IT i szachy w Rzeszowie. Zdobytą wiedzę i doświadczenia na pewno wykorzystają w przyszłości. Efektem międzynarodowej współpracy są opracowane przez nauczycieli materiały i zbiór przykładowych zadań do nauki programowania, udostępnione na platformie Twin Space projektu eTwinning.
Tu prezentujemy relację z podejmowanych działań:

Podsumowanie projektu „Natura”

W bieżącym roku szkolnym uczniowie z klasy 1c wspólnie z wychowawczynią uczestniczyli w międzynarodowym projekcie eTwinning „Natura”.  W każdym miesiącu pierwszoklasiści  wykonywali oraz prezentowali zadania ustalone z partnerami projektu z Włoch, Słowacji i Czech. Efektami swoich prac chwalili się zebranym rodzicom w trakcie spotkania klasowego w dniu  24 kwietnia 2018 r. Udział w projekcie był dla wszystkich uczestników cennym doświadczeniem, okazją do wymiany doświadczeń, poznania nowych metod, narzędzi  i sposobów realizacji treści programowych w nauczaniu. Wszyscy zainteresowani realizacją projektu mieli okazję śledzić poczynania współpartnerów projektu na platformach:

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku, podsumowującego prace uczniów z naszej szkoły: film

Od kreski do programu

Uczniowie z klasy pierwszej c w roku szkolnym 2017/2018 uczestniczą w projekcie eTwinning "From drawing to programming". Wspólnie z rówieśnikami z ponad stu szkół z różnych krajów poznają ciekawe narzędzia do nauki programowania, wymieniają się swoimi doświadczeniami w nabywaniu umiejętności oraz propozycjami zadań. Opis wybranych czynności w ramach realizowanego projektu we współpracy z naszymi zagranicznymi partnerami udostępniamy w "Dzienniku projektu" na platformie eTwinning: https://twinspace.etwinning.net/43445/home

Zapraszamy również do obejrzenia migawek z podejmowanych aktywności pierwszaków związanych z nauką programowania:

Odznaka

Miło nam poinformować, że do nauczycieli ze 159 polskich szkół zostało wysłane zaproszenie do aplikowania o Odznakę "Szkoła eTwinning".  W tym zacnym gronie znalazła się również nasza Czwórka. Świadczy to o tym, że zostaliśmy pozytywnie ocenieni oraz docenieni za innowacyjne i kreatywne podejście do nauczania, rozwój zawodowy nauczycieli, stosowanie praktyk cyfrowych, dążenie do uczenia się nauczycieli i uczniów  w oparciu o współpracę. To dla nas ogromne wyróżnienie i oczywiście będziemy aplikować o ten zaszczytny tytuł.
Projekty w ramach e Twinning realizowane są w naszej szkole od dwóch lat. W tym okresie nawiązaliśmy współpracę w wieloma szkołami w Polsce i z zagranicy. Dzięki partnerskiej wymianie pomysłów, stosowaniu nowatorskich praktyk w procesie nauczania, uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w wielu ciekawych wydarzeniach i akcjach. Nauczyciele zaś mogli uczestniczyć w ciekawych spotkaniach i kursach doskonalących umiejętności w zakresie TIK.
Zapraszamy do obejrzenia relacji z podejmowanych działań w grupie pierwszaków: https://youtu.be/M2cU-zFk2wk