Search

Information

Dzień Otwarty z eTwinning

17 lutego w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty z eTwinning. Tradycyjnie już, zaproszeni goście mogli poznać naszą "Czwórkę  od środka". Wszyscy zainteresowani nauką w naszej szkole uczestniczyli w ciekawych zajęciach, pokazach, zwiedzali szkolny budynek. Była to doskonała okazja żeby zaprezentować nasze projekty, działania i sukcesy w programie eTwinning.  Uczniowie uczestniczący w projektach z radością uczestniczyli w tym wydarzeniu.

Przygotowaliśmy prezentację o naszym udziale w eTwinning:
https://prezi.com/view/bFZMNuangh9xiAWmgCSj

Zaprosiliśmy do szkoły media:https://youtu.be/4YjpZ_mS5LE


   

   

 

Mali twórcy

Zadania w projektach eTwinning mocno angażują uczniów z klasy 3 C. Dzieci w trakcie pracy uczą się właściwego planowania, zgodnej współpracy. Bywa również, że rywalizują między sobą i w ten sposób powstają bardzo ciekawe materiały. Oto ostatnie działania, które sprawiły uczniom wiele satysfakcji.

Link do interaktywnych zadań, utworzonych przez uczniów z klasy 3 C

https://view.genial.ly/5dc2f904f6f6bb0f8660bb4e/game-action-zeszyt-cwiczen-3c

Little Seekers

Zbliża się Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji trzecioklasiści wykonują zadania w projekcie eTwinning "Little Seekers", które pomogą im strzec się przed zagrożeniami w sieci. Wspólnie z kolegami z partnerskich szkół uczyli się już tworzyć awatary, a teraz poznają zasady bezpiecznego Internetu. To ważne żeby dobre nawyki kształtować od najmłodszych lat. Swoje prace zaprezentują w opracowywanej książeczce internetowej.

Tulink do utworzonych awatarów:

https://view.genial.ly/5dc1ba867ec2c50f7ddd74c1/interactive-content-awatary-kl-3c

Projekty uczniów wykonane w Scratch:

https://scratch.mit.edu/projects/360766397

https://scratch.mit.edu/projects/362755927

Ankieta Erasmus+

Link do ankiety: 

https://docs.google.com/forms/d/1fsjjeL_98fRxxrujMszwzhQJs5wfl3CdOmb0b_uX_w4/edit?usp=drivesdk

Podsumowanie "zakropkowanych' działań

   Koniec roku to czas refleksji i podsumowań. Jak pracowali uczniowie z klasy 3C w projekcie eTwinning "Zagrajmy w kropki, czyli DOT DAY 2019"można sprawdzić tutaj:
https://view.genial.ly/5d78c08a5e15e10f8e91e4d3/presentation-podsumowanie-projektu-dot-2019-zagrajmy-w-kropki-czyli-dot-day

   Projekt obejmował swoim zasięgiem wiele szkół w Europie i nie tylko. Wszyscy uczniowie poznawali historię małej dziewczynki, która pokazała dzieciom, że błędy i trudności są czymś zupełnie naturalnym. To dzięki systematycznej pracy pokonujemy wszystkie problemy. W ciągu kilku dni uczniowie z klasy 3C wykonywali wiele różnorodnych zadań przygotowanych przez grupę współpracujących ze sobą nauczycieli. Udział w projekcie sprawił, że zajęcia szkolne były bardzo ciekawe i kreatywne. W ramach współpracy powstało wiele interesujących propozycji i materiałów dydaktycznych.

Additional information