Search

Information

Bezpieczny kierunek nagrodzony

Miło nam poinformować, że uczniowie z klasy 1B wyróżnieni zostali Krajową Odznaką Jakości za realizację projektu eTwinning "Bezpieczny kierunek". Sukces pierwszoklasistów to efekt trwającej przez trzy miesiące pracy i współpracy z kilkunastoma szkołami w Polsce.  Więcej informacji o działaniach uczniów można znaleźć tutaj: 

https://view.genial.ly/5f457fe117e6560d018c16d0/interactive-content-bezpieczny-kierunek-1b-tarnobrzeg

"Good Start"

Pierwszy miesiąc nauki za nami, a pierwszaki z klasy 1B zakończyły międzynarodowy projekt eTwinning "Good Start". Ich ogromne zaangażowanie i ciekawe zadania obserwować można było na klasowym blogu:
 
Wszystkie informacje na temat realizowanych działań można poznać, korzystając z udostępnionej prezentacji:
 
Zapraszamy do obejrzenia.

Kierunki emocji

Projekt międzynarodowy, który ułatwi pierwszakom naukę nazywania, rozpoznawania i rozróżniania emocji. Działania projektowe pozwolą zrozumieć uczestnikom, że emocje towarzyszą każdemu człowiekowi. Uczniowie poznają sposoby na kontrolowanie swoich emocji. Rozpoczęcie projektu nastąpi w październiku.
 

Ekoczytacze

Projekt przeznaczony jest dla uczniów klas 1-3 i promuje czytelnictwo w dwóch aspektach eko: w warstwie merytorycznej - czytamy i opracowujemy książki o tematyce przyrodniczo-ekologicznej, w warstwie metodycznej - używamy ebooków, audiobooków i TIK. Relacje z działań udostępniamy tutaj: https://twinspace.etwinning.net/120951
 

Kierunek bezpieczeństwo

Projekt krajowy skierowany dla klas 1-3 szkoły podstawowej. Zakłada podniesienie świadomości w zakresie bezpieczeństwa w drodze do szkoły, ze szkoły do domu oraz w szkole. Realizowany będzie w pierwszych miesiącach nauki w szkole. Realizacja tematyki odbywać się będzie w obrębie wszystkich obszarów edukacji poprzez rozmaite aktywności uczniów. Rezultatem projektu będzie wypracowanie przez uczniów kodeksu bezpieczeństwa na drogach oraz filmu edukacyjnego o bezpieczeństwie w szkole. Projekt jest zgodny z podstawą programową. Zakładamy możliwość modyfikacji działań i rezultatów projektu wypracowanych we współpracy partnerskich szkół. Zapraszamy do śledzenia działań partnerskich: https://twinspace.etwinning.net/116824
 

Additional information