Międzynarodowy projekt eTwinning "Mathematics everywhere"

Przez cały rok szkolny 2018/2019 uczniowie z klasy 2 c uczestniczyli w międzynarodowym projekcie eTwinning "Mathematics everywhere".
Nauczyciele z różnych krajów wymieniali doświadczenia, tworzyli ciekawe materiały, które zachęcały dzieci do poszukiwania matematyki w otoczeniu, motywowały je do podejmowania działań i wykorzystywania umiejętności matematycznych w praktyce. Matematyka obecna była na wszystkich edukacjach, a zdobywane umiejętności uczniowie wykorzystywali na różnych przedmiotach szkolnych.
Głównym celem projektu była potrzeba zwrócenia uwagi na przydatność nauki matematyki w życiu każdego człowieka. W ramach współpracy partnerskiej dzieci uczestniczyły w wielu różnorodnych wydarzeniach, które wzbogaciły i uatrakcyjniły proces edukacyjny oraz przynosiły satysfakcję wszystkim zaangażowanym uczestnikom.
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji podsumowującej działalność wszystkich partnerów projektu:

Międzynarodowy projekt eTwinning "The seven wonders of my city"

Uczniowie z klasy 2c uczestniczyli w międzynarodowym projekcie eTwinning "The seven wonders of my city".
Działania projektowe związane były z rozwijaniem zainteresowań o mieście, rozbudzaniem uczuć patriotyzmu lokalnego. Dzieci gromadziły informacje o swojej miejscowości, zabytkach, ulicach, poszukiwały ciekawostek o znanych mieszkańcach, najpiękniejszych i ciekawych miejscach w Tarnobrzegu i okolicy. W ramach wykonywanych zadań partnerskich uczyły się m.in korzystać z mapy, tworzyć interaktywne puzzle, lapbooki, albumy i prezentacje z wykorzystaniem aplikacji i programów komputerowych. Poznały tradycje partnerskich miast, postać Stanisława Jachowicza, który pochodził z Tarnobrzega, zgromadziły również informacje o patronach ulic i partnerskich miastach. Zadania ułatwiły dzieciom przyswojenie treści programowych z zakresu edukacji społeczno - przyrodniczej.
Podejmowane aktywności prezentuje na swoim blogu wychowawczyni klasy - Dorota Deroń

Międzynarodowy projekt eTwinning "Big Dragon"

Uczniowie z klasy 2c wspólnie z wychowawczynią Dorotą Deroń uczestniczyli w tym roku szkolnym w międzynarodowym projekcie eTwinning "Big Dragon".
Uczniowie wykonywali zadania projektowe, których celem był rozwój umiejętności językowych, poznawczych i programistycznych. Samodzielnie wyszukiwali i gromadzili informacje o znanych smokach, czytali książki, oglądali filmy, przygotowywali prezentacje. Uczyli się odpowiedniej komunikacji wykorzystując aplikacje i programy internetowe. Uczyli się odpowiedniej komunikacji wykorzystując aplikacje i programy internetowe. Słuchali i nagrywali swoje wypowiedzi, również w języku angielskim. Poznawali platformę Tynker i stawiali pierwsze kroki w nauce programowania wizualnego. Tworzyli ciekawe projekty w Scratch Junior i Scratch, dokonywali remiksów i pisali komentarze do prac kolegów.
W ramach projektu partnerzy utworzyli wspólne studio Scratch, komiksy i książeczki internetowe. Wszyscy wspólnie uczestniczyli w akcji Code Week i Hour of Codeań.

Oto wspólne podsumowanie działań partnerskich:

Prezentacja działań projektowych w klasie 2c:

“Jajko z niespodzianką”

„Jajko z niespodzianką” to projekt krajowy, który angażował grupę 25 nauczycielek i ogromna liczbę uczniów z dziesięciu miast.

W naszej szkole realizowany był przez klasę pierwszą, drugą, szóstą i świetlicę szkolną. Dotyczył tradycji i zwyczajów związanych z obchodami świąt wielkanocnych. Miał ukazać, że matematyka jest obecna w każdej dziedzinie nauki, uatrakcyjnić szkolne zajęcia, motywować dzieci do podejmowania wysiłku umysłowego, rozwijać ich zainteresowania oraz uwrażliwiać na potrzebę współdziałania i kultywowania zwyczajów narodowych. Uczniowie podejmowali różnorodne aktywności w ramach poszczególnych edukacji, a przygotowywane zadania miały charakter interdyscyplinarny. Nauczycielki z naszej szkoły opracowały i przeprowadziły wiele ciekawych zajęć. Odbywały się spotkania online w klasach, wspólne wydarzenia z zaproszonymi gośćmi z partnerskich szkół. Zorganizowano konkurs plastyczny, prezentacje klas. W ramach współpracy partnerskiej zostały opracowane ciekawe materiały dydaktyczne: zadania i karty pracy dla uczniów, z których mogli korzystać wszyscy uczniowie naszej szkoły.

W linku podsumowanie działań zaangażowanych w projekt partnerów:

Zakodowani na zabawę

Bardzo lubią zabawy związane z nauką programowania nasi uczniowie z klasy 2c, którzy wspólnie z wychowawczynią uczestniczyli w międzynarodowym projekcie eTwinning "Encoded for fun". W ramach podejmowanych zadań projektowych uczestniczyli w wielu ciekawych wyzwaniach, organizowanych w ramach obchodów Code Week. W trakcie kilku tygodni poznawali nowe programy, aplikacje oraz doskonalili swoje umiejętności w zakresie nauki kodowania. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z podejmowanych działań.