Zakodowani na zabawę

Bardzo lubią zabawy związane z nauką programowania nasi uczniowie z klasy 2c, którzy wspólnie z wychowawczynią uczestniczyli w międzynarodowym projekcie eTwinning "Encoded for fun". W ramach podejmowanych zadań projektowych uczestniczyli w wielu ciekawych wyzwaniach, organizowanych w ramach obchodów Code Week. W trakcie kilku tygodni poznawali nowe programy, aplikacje oraz doskonalili swoje umiejętności w zakresie nauki kodowania. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z podejmowanych działań.

Projekt "Władcy Polscy"

Uczniowie klasy 2c zakończyli realizację zadań podejmowanych w projekcie eTwinning "Władcy Polski". Działania projektowe realizowali we współpracy z dwudziestoma szkołami polskimi. Poprzez różnorodne aktywności i zadania zdobywali wiedzę o wybranych władcach Polski oraz ważnych wydarzeniach historycznych. Na podsumowanie projektu współpracujący ze sobą nauczyciele przygotowali ciekawą prezentację, która może stanowić ciekawy zbiór materiałów dydaktycznych.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji naszych działań

List do dyrektora szkoły

Podsumowanie projektu eTwinning "From drawing to programming"

Od początku roku szkolnego uczniowie z klasy 1c wspólnie z wychowawczynią Dorotą Deroń uczestniczyli w międzynarodowym projekcie eTwinning "Od kreski do programu". W trakcie 10 miesięcy zdobywali wiedzę i umiejętności związane z nauką programowania, nawiązywali znajomości oraz współpracę z rówieśnikami partnerskich szkół. Dzięki udziałowi w projekcie brali udział w interesujących wydarzeniach, atrakcyjnych i ciekawych zajęciach edukacyjnych oraz reprezentowali naszą szkołę i miasto na Konferencji Edukacyjnej: IT i szachy w Rzeszowie. Zdobytą wiedzę i doświadczenia na pewno wykorzystają w przyszłości. Efektem międzynarodowej współpracy są opracowane przez nauczycieli materiały i zbiór przykładowych zadań do nauki programowania, udostępnione na platformie Twin Space projektu eTwinning.
Tu prezentujemy relację z podejmowanych działań:

Podsumowanie projektu „Natura”

W bieżącym roku szkolnym uczniowie z klasy 1c wspólnie z wychowawczynią uczestniczyli w międzynarodowym projekcie eTwinning „Natura”.  W każdym miesiącu pierwszoklasiści  wykonywali oraz prezentowali zadania ustalone z partnerami projektu z Włoch, Słowacji i Czech. Efektami swoich prac chwalili się zebranym rodzicom w trakcie spotkania klasowego w dniu  24 kwietnia 2018 r. Udział w projekcie był dla wszystkich uczestników cennym doświadczeniem, okazją do wymiany doświadczeń, poznania nowych metod, narzędzi  i sposobów realizacji treści programowych w nauczaniu. Wszyscy zainteresowani realizacją projektu mieli okazję śledzić poczynania współpartnerów projektu na platformach:

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku, podsumowującego prace uczniów z naszej szkoły: film