Code Week 2018

Święto Programowania obchodzimy w naszej szkole kolejny raz. Tym razem aktywności związane z nauką programowania rozpoczęliśmy już w minioną sobotę 6 października, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu. To tam uczniowie z klasy 2c uczestniczyli w "Międzypokoleniowych warsztatach nauki kodowania" wspólnie z zaproszonymi seniorami. Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać metody i narzędzia służące rozwijaniu umiejętności logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej oraz komunikacji społecznej. O potrzebie ćwiczenia umiejętności programowania  niezbędnej w XXI wieku przekonywał w swojej prezentacji  uczniów i ich rodziców pan Aleksander Wroński z PCEN Tarnobrzeg. Prezentowane przez panią Dorotę  Deroń  różne gry i zabawy z algorytmiki zachęcały wszystkich do podejmowania wysiłku umysłowego i były interesującym doświadczeniem zarówno dla dzieci jak i ich opiekunów. Zaangażowanie w gry związane z nauką kodowania najstarszych mieszkańców naszego miasta dowodzi, że każdy może i powinien ćwiczyć tę umiejętność. Warsztaty programowania prowadzili  Anna Burda,  Dorota Deroń oraz Aleksander Wroński z PCEN Tarnobrzeg. Kolejne wydarzenia związane z europejskim świętem Code Week będziemy realizować do 20 października już na terenie szkoły.