Próbny egzamin ósmoklasisty 2021

W dniach 16,17,18 lutego 2021 r. uczniowie klas ósmych przystąpili do próbnego egzaminu ósmoklasisty. Egzamin odbył się w szkole i przeprowadzony został w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu z zachowaniem wszelkich reguł dotyczących bezpieczeństwa uczniów.

Celem egzaminu próbnego było pokazanie uczniom jak taki egzamin wygląda na żywo i jaką ma formę. Uczniowie zapoznali się z procedurą przeprowadzania egzaminu, kodowania prac, wypełniania arkuszy, nanoszenia odpowiedzi na kartę odpowiedzi. Dzięki próbnemu egzaminowi uczniowie sprawdzą swoją wiedzę, z czym sobie radzą, co wymaga powtórzenia i nad czym muszą jeszcze popracować.

Od 17 do 19 marca odbędzie się drugi egzamin próbny organizowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną i będzie przeprowadzony na podstawie nowych wymagań egzaminacyjnych określonych w rozporządzeniu MEN.