Search

Information

Zielona Szkoła gimnazjalistów z „Czwórki”

Uczniowie klas trzecich gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 4 w Tarnobrzegu przebywali w dniach 21-26 maja na Zielonej Szkole w miejscowości Rewa niedaleko Gdyni. W trakcie tygodniowego pobytu na Wybrzeżu zwiedzili wiele ciekawych miejsc związanych z historią, tradycją i przyrodą regionu. Wśród nich znalazły się: niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady Stutthof, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Westerplatte, Okręt- Muzeum ORP „Błyskawica”, Muzeum Zamkowe w Malborku. Ponadto program pobytu objął Fokarium na Helu, Oceanarium w Gdyni, Stadion Energa w Gdańsku, rejs statkiem na Westerplatte oraz zwiedzanie gdańskiej starówki. Oczywiście w czasie pobytu nad morzem nie mogło zabraknąć zajęć sportowo-rekreacyjnych na rewskiej plaży i spacerów mierzeją rewską. W czasie pobytu na Helu uczniowie „Czwórki” dotarli na cypel helski, uważany przez Kaszubów za początek Polski. Niezwykłym przeżyciem było nocne zwiedzanie Zamku Krzyżackiego w Malborku w czasie którego przewodnicy przebrani w stroje krzyżackie zapoznali gimnazjalistów z historią i zwyczajami Zakonu Krzyżackiego. Dodatkową, niespodziewaną atrakcją okazała się burza, która nadała zwiedzaniu dodatkowych emocji. W czasie pobytu w Trójmieście uczestnicy mieszkali w Pensjonacie „Rewa”, położonego nad Zatoką Pucką. Organizatorami pobytu byli nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 4: Andrzej Niedziałek, Urszula Staniszewska, Ewelina Łuczakowska i Barbara Mortka. Dodatkowo uczniom klasy integracyjnej towarzyszył nauczyciel wspomagający Pani Katarzyna Paluch.

Additional information