Search

Information

Zielona Szkoła w Białym Dunajcu - 2014

       W dniach od 2 – 5 czerwca 2014 r. uczniowie kl. II a ( wych. Urszula Bijak)    i kl. II b ( wych. Elżbieta Bogobowicz) były na „zielonej szkole” w Białym Dunajcu. W ramach programu dydaktyczno – wychowawczego opracowanego przez wychowawców dzieci nie tylko zwiedzały Podhale, ale także uczestniczyły w wielu grach i zabawach sportowych oraz innych atrakcjach przygotowanych specjalnie dla dzieci. Kąpały się w basenach termalnych w Szaflarach, odbyły wycieczkę do Doliny Chochołowskiej, gdzie zdobyły największe w Polsce schronisko znajdujące się na wysokości 1126 m n.p.m. Zwiedziły Zakopane, wyjechały kolejką szynową na Gubałówkę, skąd mogły podziwiać piękną panoramę Tatr. Wzięły udział w występie kapeli góralskiej, dzięki której poznały folklor i tradycje ludzi mieszkających na Podhalu. Doskonale bawiły się na dyskotece oraz grillu z pysznymi oscypkami z domową żurawinką. Ostatniego dnia korzystały z bogatej oferty atrakcji rozrywkowych w największym w Małopolsce parku rozrywki – magicznym miejscu dla dzieci – Rabkolandzie. Wyjazd sprawił dzieciom wiele radości oraz był dla nich wielkim przeżyciem. Dzieci poznały nowe, ciekawe miejsca, uczyły się współdziałania i samodzielności, wzbogaciły swoją wiedzę oraz zdobyły wiele cennych umiejętności. W drodze powrotnej już planowały wyjazd na „zieloną szkołę” w następnym roku szkolnym.

Zobaczcie prezentację.

Additional information