Search

Information

Podsumowanie projektu "Z ekologią modnie i wesoło

 

Projekt z Ekologią modnie i wesoło, zrealizowany przy wsparciu środków z Urzędu Miasta w Tarnobrzegu, wyzwolił w dzieciach mnóstwo fantazji i sprawił im wielką - w końcu nie każdego dnia chodzi się po czerwonym dywanie  w tak niecodziennych kreacjach.  Zanim jednak naszych uczniów zobaczyliśmy w roli modeli i modelek, odbyły się warsztaty projektowania strojów z materiałów wtórnych. Dzieci, tworząc kreacje korzystały z resztek materiałów, folii, papieru. Wykazały się ogromną kreatywnością i dużym zaangażowaniem. Efekty ich pracy zaskoczyły i nauczycieli i rodziców. - W ramach projektu odbyły się również warsztaty tworzenia form przetrzennych. Powstały przeróżne prace - mówi Elżbieta Bogobowicz, prezes stowarzyszenia Copernicus.

 Za współpracę i fantastyczne projekty dziękujemy Atelier "GA Mon" Justyna Wesołowska.

http://www.echodnia.eu/podkarpackie/wiadomosci/tarnobrzeg/art/9142536,w-tarnobrzeskiej-czworce-podsumowali-projekt-z-ekologia-modnie-i-wesolo,id,t.html  

Czytaj więcej: Podsumowanie projektu "Z ekologią modnie i wesoło

Wsparcie przez zakupy

Nowe kupony rabatowe - zrób zakupy i wesprzyj za darmo naszą  organizację  Stowarzyszenie Copernicus

https://fanimani.pl/stowarzyszenie-copernicus/

Warsztaty "Z ekologią modnie i wesoło"

8 października działające przy naszej szkole Stowarzyszenie Copernicus zorganizowało warsztaty ekologiczne dla dzieci. Zajęcia były częścią projektu współfinansowanego przez Urząd Miasta "Z ekologią modnie i wesoło". W warsztatach wzięło udział 36 dzieci z klas II i III, które przez dwie godziny doskonale bawiły się, tworząc niezwykłe projekty z surowców wtórnych. Z zużytych butelek, opakowań, pudełek, nakrętek, puszek i innych materiałów uczestnicy wykonywali fantastyczne roboty, ufoludki, rakiety, księżniczki, a nawet zastawy stołowe i zwierzaki. Pomysłowość dzieci i ich twórcze podejście do tematyki zrobiły ogromne wrażenie na nauczycielach, którzy służyli pomocą przy pracy oraz na rodzicach odbierających dzieci z warsztatów. Twórczej pracy towarzyszyło wiele pozytywnych emocji. Była to okazja do fantastycznej zabawy, pracy zespołowej i porozmawiania o segregacji odpadów. W najbliższym czasie Stowarzyszenie Copernicus planuje następne atrakcje dla naszych uczniów.

Czytaj więcej: Warsztaty "Z ekologią modnie i wesoło"

Konkurs wakacyjny

Stowarzyszenie ogłasza wakacyjny konkurs dla uczniów klas IV-VI SP4.

 

Strefa NGO 2015

Nasze stowarzyszenie zaprezentowało się w Strefie NGO, zorganizowanej podczas Dni Tarnobrzega. Zaproszenie do wzięcia udziału w tym wydarzeniu przyjęło blisko 30 stowarzyszeń, które na terenach zielonych nad Wisłą miały wyjątkową okazję do przedstawienia tego, czym na co dzień się zajmują, wymienić doświadczeniami w codziennych bolączkach NGO i pochwalić sukcesamiDzięki tej inicjatywie mogliśmy poznać ofertę innych stowarzyszeń i zaprosić do współpracy odwiedzających nasze stoisko. Pogoda nam sprzyjała, a świetną atmosferę zapewnili społecznicy z z naszego miasta. 

Czytaj więcej: Strefa NGO 2015

Additional information