Search

Information

Warsztaty kulinarne

Poznajemy artystów ludowych naszego regionu – cykl warsztatów kulinarnych i rękodzieła artystycznego

W dniu 29 kwietnia w szkole odbyły się warsztaty kulinarne dla dzieci z klas I-III. Opowieścią o  regionalnych kulinariach, zdrowym stylu życia i odżywania się lasowiaków opowiadała dzieciom pani Monika Zając (właścicielka portalu dolinasmaku.eu) pomagając sobie prezentacją multimedialną. Zadaniem dzieci podczas warsztatów była nauka lepienia pierogów. Dzięki trzem przystojnym studentom z PWST, z zamiłowania "rasowym kucharzom" dzieci mogły pierogi nadziewać przeróżnymi farszami. Najprzyjemniejszą częścią warsztatów była oczywiście  degustacja własnoręcznie ulepionych pierogów. Dla najlepszego zespołu małych kucharzy przygotowano nagrodę. Pierogi smakowały maluchom tak bardzo, że postanowiły po kilka zanieć do domu rodzicom.W warsztatach kulinarnych towarzyszyli dzieciom zaproszeni goście: dominikanin ojciec Andrzej Bielat, doradca prezydenta do spraw zdrowia, Barbara Zych, komendant Straży Miejskiej, Piotr Sawa, którym sedecznie dziękujemy za przybycie.

Zapraszamy na relacje przygotowane przez media:

http://www.tubatarnobrzega.pl/aktualnosci/czytaj/239/50-twarzy-pieroga-fotorelacja

http://www.leliwa.pl/news/show/tarnobrzeg_warsztaty_kulinarne_w_czworce

 

Additional information