Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w Szkole Podstawowej Nr 4 w Tarnobrzegu

W dniu 20 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji odbyło się spotkanie uczniów szkoły na okolicznościowym apelu. Dzieci ze starszych klas przypomniały swoim kolegom o prawach, jakie mają. Uczniowie klasy 6a zaprezentowali przedstawienie pt. „Tam się kończą twoje prawa, gdzie zaczynaja prawa innych”. Uczniowie klasy 6c przygotowali i zaprezentowali scenki nt. wybranych praw dziecka.
Odbył się konkurs plastyczny na plakat propagujący Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.
Wychowawcy klas starszych przeprowadzili lekcje wychowawcze na temat praw dziecka, materiały zostały przesłane przez pedgoga szkolnego. Wychowawcy klas młodszych dołączyli się  przeprowadzająć lekcje na temat praw dziecka.
Również uczniowie świetlicy w ten dzień zapoznali sie z wybranymi prawami dziecka i najlbliże im prawo zilustrowali.
W bibliotece szkolnej można było oglądać prezentację multimedialną na temat poszanowania praw dziecka.
Została przygotowana gazetka dla uczniów i rodziców oraz wystawa prac uczniów.
Odbył się również internetowy konkurs wiedzy o prawach dziecka „ Znam swoje prawa” przygotowany na lekcji informatyki przez klasę 6b. Po zalogowaniu się na platformie szkolnej można był sprawdzić swoją wiedzę na temat Konwencji Praw Dziecka.

Rzecznik Praw Ucznia Ewa Górska
Pedagog szkolny Katarzyna Maszkowska