Działania SU

Akcja "Czary mary okulary"

Nasza szkoła do końca maja br. bierze udział w międzynarodowej akcji pomocy dla ludzi z krajów rozwijających się.

Akcja jest zbiórką okularów, które trafią na misje. Okulary mogą być nowe lub używane, najlepiej, aby były to okulary do czytania. O okulary zwrócili się polscy misjonarze, którzy chcieliby pomóc miejscowej ludności. Partia zebranych okularów wysłana zostanie na misję do Moggotty na Jamajce. Tam para okularów kosztuje około 50 dolarów. Jest to dla miejscowej ludności kwota niewyobrażalna.

Z wiekiem ludzie coraz słabiej widzą, ale uczą się z tym żyć nie mając pojęcia, że mogą zobaczyć z bliska przedmioty, którymi się posługują. Nie widzieć i nagle zobaczyć to dla miejscowych jak czary mary, stąd taka nazwa Akcji. Okulary dla Jamajczyków dobiorą amerykańscy lekarze okuliści, którzy planują odwiedzić misję latem tego roku.

Niepotrzebne okulary Wasze lub Waszych bliskich możecie przynieść do szkoły. Zbiórką zajmuje się opiekun Samorządu Barbara Siwielec. Po zbiórce zostaną zapakowane i wysłane na adres fundacji w Poznaniu.

więcej informacji można znaleźć pod adresem http://www.medicus.amp.edu.pl/index.php/home.html

03.06.2013

Klasy IV – V wyłoniły po 3 kandydatów do przyszłorocznego Samorządu Uczniowskiego.

Członkowie SU to wzorowi i dobrze uczący się uczniowie, którzy są otwarci, kreatywni oraz gotowi na pracę na rzecz szkolnej społeczności.

Klasy wyłoniły również po 2 nauczycieli – kandydatów na opiekunów SU oraz nauczyciela na Rzecznika Praw Ucznia.

Klasy VI wybierają jedynie kandydatów na opiekunów.

Kampania wyborcza trwać będzie w dniach 27.05-13.06. a samo głosowanie odbędzie się w dniu 14 czerwca br.