Szkolny System Wspierania Zdolności

Uroczysta gala zaczęła się koncertem orkiestry mandolinowej ze Szkoły Podstawowej nr 314 w Warszawie. Następnie prof. K. J. Szmidt z Zakładu Pedagogiki Twórczości  Katedry Badań Edukacyjnych na Wydziale Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego przedstawił proste wnioski z wyrafinowanych badań uczonych na temat "Jak rozwijać zdolności uczniów?", a panie mgr Aleksandra Chmielńska i mgr Aleksandra Wodzyńska, z  tej samej uczelni, mówiły o ograniczeniach innowacyjności w doświadczeniach nauczycieli polskich szkół. Bardzo zainteresował nas  wykład dr Tomasza Sobierajskiego z Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego  na temat roli nauczyciela i ucznia w komunikacji interpersonalnej.

Nagrody i wyróżnienia wręczała dyrektorom szkół pani Dorota Żyro - wicedyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie  i Izabella Lutze - koordynator projektu „Opracowanie i wdrożenie kompleksowego systemu pracy z uczniem zdolnym”. Otrzymaliśmy mikroskop i grę logiczną.