Światowy Dzień Pluszowego Misia

Obchodziliśmy ten dzień bardzo hucznie. Najpierw odbyło się uroczyste Wielkie Mierzenie Misiów. W mierzeniu wzięło udział 214 pluszowych maskotek. Okazało się, że największy pluszak miał 175 cm i należał do Natalii Dobrowolskiej z kl. II a, a najmniejszy 2 cm i pochwaliła się nim Wiktoria Urbaniak z kl. II b.

Uczniowie także przebierali się w piękne pluszowe stroje i paradowali w nich podczas przerw międzylekcyjnych. Najpiękniejszy strój (króliczek) posiadała Małgosia Grabiec z kl. V a.

W bibliotece odbywało sie głosowanie na najfajniejszego pluszowego misia. Bezkonkurencyjny okazał sie Kubuś Puchatek zdobywając 204 głosy, na drugim miejscu uplasował się Miś Uszatek z 39 głosami. Pozostałe głosy zdobyli: Miś Colargol - 21 głosów i Miś Paddington - 13 głosów.

Na lekcjach uczniowie klas I - III świętowali ten dzień poprzez malowanie portretów ukochanych pluszaczków, kleili także papierowe misie, a sale lekcyjne zostały pięknie udekorowana pracami dzieci.

Cieszymy się, że nasi uczniowie mogli świętować po raz drugi ten wspaniały dzień, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!".

Zapraszamy do galerii biblioteki szkolnej.

Renata Pryga