„Bezpieczeństwo i zdrowie przede wszystkim”

W konkursie wzięło udział cztery trzyosobowe drużyny z tarnobrzeskich szkół podstawowych. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej z nich uczniowie rozwiązywali test, natomiast w drugiej części rozwiązywali zadania praktyczne dotyczące bezpiecznych zachowań w sytuacjach zagrożenia i w życiu codziennym. Rywalizacja drużyn była bardzo wyrównana. Ostatecznie w konkursie zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4, drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 10, a trzecie drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 6. Zmagania drużyn oceniała komisja, w której skład weszli przedstawiciele policji, straży pożarnej, straży miejskiej, WORD oraz studenci pielęgniarstwa PWSZ w Tarnobrzegu.

Dzięki hojności sponsorów wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i upominki. W czasie konkursu uczniowie nie tylko wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami w zakresie pomocy sobie i innym w sytuacjach zagrożenia, ale również zdobyli nowe umiejętności, od członków komisji reprezentujących różne służby.

Gratulujemy zwycięzcom.