Przedszkolaki na matematyce

14 maja odwiedziła nas grupa 6-latków z Przedszkola nr 3 z wychowawczynią panią Grażyną Grzywacz. Dzieci oglądnęły lekcję matematyki w klasie 1b prowadzoną przez panią Jadwigę Mazur. Przedszkolaki wspólnie z pierwszoklasistami ćwiczyły dodawanie i odejmowanie w zakresie 20. Ćwiczenia miały charakter gier i zabaw z wykorzystaniem monitora interaktywnego. Wpisując właściwe wyniki działań  dzieci pomogły Ufoludkom uruchomić statki kosmiczne. W zabawie z interaktywnymi puzzlami prawidłowe sumy i różnice spowodowały wyświetlenie się hasła "Brawo 1b! Świetnie liczycie!", co wywołało brawa wszystkich obecnych. Dużo radości przyniosła także matematyczna zabawa ruchowa. Zajęcia były okazją do przekonania się, że spotkanie z matematyką może być świetną zabawą.