Światowy Dzień Pluszowego Misia 2018

26 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Pluszowego Misia. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły ze swoim ulubionymi pluszakami. Nie było dwóch jednakowych, a każdy był piękny i wyjątkowy. Przeważały misie, jednak były także pieski, króliki, słonie i inne pluszaki. Podczas całego dnia dzieciom towarzyszyły ich ulubione maskotki.

W bibliotece odbyło się Wielkie Mierzenie Misiów. W mierzeniu wzięło udział 97 pluszowych pluszaków. Okazało się, że największy pluszowy miś miał 115 cm i należał do Wiktorii Zdyb z kl. VII a, a najmniejszy 3,5 cm i pochwaliła się nim Amanda Dereń z kl. V d.

Także w bibliotece wszyscy uczniowie mogli głosować na najfajniejszego bajkowego misia. Spośród siedmiu misiów najpopularniejszy okazał się Kubuś Puchatek, głosowało na niego aż 53 dzieci. Drugie miejsce otrzymał Uszatek z 36 głosami. Na podium stanął jeszcze miś Paddigton z 29 głosami.

Na lekcjach uczniowie świętowali ten dzień poprzez malowanie portretów ukochanych pluszaczków, robili waflowe misie, a sale lekcyjne i świetlica zostały pięknie udekorowana pracami dzieci.