Dzień Babci i Dziadka

Spotkania klasowe z okazji Dnia Babci i Dziadka w naszej szkole to tradycja. W tym roku w klasie drugiej "c" uroczystości te przebiegały zupełnie inaczej niż zwykle. Zaproszeni goście mieli okazję przekonać się o tym, jak bardzo zmienia się współczesna szkoła, a sama nauka staje się ciekawa i atrakcyjna dla dzieci. Wychowawczyni klasy Dorota Deroń zorganizowała międzypokoleniowe zajęcia z wykorzystaniem m.in. tablicy interaktywnej, tabletów i ozobotów.  Drugoklasiści wręczyli przybyłym gościom własnoręcznie wykonane upominki oraz laurki zaprogramowane w aplikacji Scratch Junior. Przygotowane spotkanie mile zaskoczyło wszystkich uczestników. Nasi goście świetnie radzili sobie z szyframi i prostym kodowaniem. Dzieci z dumą prezentowały swoje umiejętności w zakresie programowania, które zdobyły uczestnicząc w projekcie eTwinning "Encoded for fun".

Media o spotkaniu: