"CZYTAM SOBIE. PIERWSZA KLASA!”

Mamy wspaniałe wieści!

Miło nam poinformować, że klasa 1 B zakwalifikowała się do ogólnopolskiej akcji „CZYTAM SOBIE. PIERWSZA KLASA!” i tym samym znalazła się wśród 2000 klas pierwszych w kraju, które w roku szkolnym 2020/2021 realizować będą program Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwa HarperCollins Polska we współpracy z programem Szkoła Ucząca Się.

Program ma na celu zachęcić dzieci do nauki samodzielnego czytania, pokazać, że czas z książką może być przyjemny, ale też aktywny i twórczy oraz ma pozytywny wpływ na własną przyszłość. Uczniowie otrzymali już pakiet materiałów i pomocy m.in. dyplomy, magnesy i zakładki do książek. Rodzice dzieci otrzymali poradnik: "Jak wspierać naukę czytania i rozbudzać pasję czytelniczą u swoich dzieci"

Do udziału w akcji klasa została zgłoszona przez ich wychowawczynię - Dorotę Deroń. Pierwszoklasiści już wkrótce podzielą się otrzymanymi książeczkami ze wszystkimi uczniami z kl. 1-3.