Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

W dniu 21 listopada każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest to jedno z tych nietypowych świąt, które wywołuje w nas pozytywne emocje. Uczniowie ze Szkolnego Klubu Mediatorów Rówieśniczych przygotowali z tej okazji wiele niespodzianek, takich jak: poczta z pozdrowieniami, weź ze sobą dobre, miłe słowo i podaruj je drugiemu, gazetka z ciekawymi sentencjami i przysłowiami o życzliwości. Celem  akcji było zachęcenie uczniów do uśmiechu, życzliwości i uprzejmości we wzajemnych relacjach.

Od poniedziałku w czasie przerw uczniowie mogli napisać pocztówki z pozdrowieniami i życzeniami. ,,Kurierzy” mieli mnóstwo pracy by dostarczyć korespondencję do adresatów. Na uczniów czekały również karteczki z miłymi słowami i sentencjami, które mogli podarować swoim rówieśnikom lub zatrzymywać je na pamiątkę.

Obchody Dnia Życzliwości sprzyjają integracji społeczności szkolnej i klasowej. Mamy nadzieję, że ten dzień utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie.