Wisła z lotu ptaka

W dniu 24 kwietnia uczniowie klasy V c wraz z wychowawcą uczestniczyli w wystawie zorganizowanej przez Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega z okazji Światowego Dnia Ziemi. W piwnicy dzikowskiego zamku znalazły się eksponaty ze zbiorów Muzeum Przyrodniczego z Kazimierza Dolnego oraz Nadleśnictwa z Tomaszowa Lubelskiego.  Wystawiono także fotografie Bogdana Myśliwca, Rafała Sieka, Artura Tabora i Martina Gojdy. Na wystawie zaprezentowane są fotografie wykonane w technice 3D. Można je oglądać w specjalnych okularach, co daje efekt trójwymiarowości. Atrakcją ekspozycji jest także prezentacja ortofotomapy czyli widoku Wisły z lotu ptaka, obejmującego cały obszar Tarnobrzega.

Zadaniem naszych  uczniów było plastyczne wrażenie swoich odczuć po obejrzeniu wystawy. Ich rysunki zostaną wystawione obok eksponatów wystawy i można je będzie oglądać do końca czerwca br.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją dot. wystawy na stronie miasta