Search

Information

I Festyn Rodzinny pt. "Fotografia Rodzinna"

 

 

Dla licznie zgromadzonych rodzin uczniowie przygotowywani przez panią Annę Woźniak pokazali przedstawienie z V Miejskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych o charakterze profilaktycznym „Szczęśliwy – wolny od nałogów”, w którym mieszkańcy obcej planety lądują na Ziemi, stwierdzają, że ziemska atmosfera jest zepsuta i postanawiają ją uzdrowić. Pani Halina Paluch z uczniami przygotowała dla widzów „Bajki Jachowicza”, w których zwierzęta nie uosabiają przywar i zalet ludzkich, co małe dziecko, nieznające konwencji, musiałoby dopiero „rozkodowywać”, lecz są po prostu bohaterami opowieści. Przedstawienie teatralne oparte na opowiadaniu Ernesta Hemingwaya pt. „Kot na deszczu”, przygotowane przez uczniów klasy III a pod opieką pani Marii Łukawskiej, zakończyło się bardzo wesoło bo główny bohater (rudy kot) postanowił zdezerterować ze sceny. Pozostali aktorzy grali jednak bardzo obiecująco i w przyszłości zapewne będą mocną konkurencją dla Barbórkowej Dramy Teatralnej.

Zwycięzcy Szkolnego Turnieju Talentów mieli możliwość pokazania swoich umiejętności recytatorskich, wokalnych, tanecznych i sportowych szerszej niż społeczność szkolna publiczności. Ich wdzięczne występy dumni rodzice nagradzali gromkimi brawami.

Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przeprowadzili konkurs rodzinny dotyczący znajomości zasad ruchu drogowego i umiejętności jazdy na rowerze przez tor przeszkód. Ciekawym doświadczeniem było dla rodziców próba wrzucenia piłeczek do celu po założeniu autogogli – specjalnych okularów symulujących sposób widzenia kierowcy po spożyciu alkoholu.

Pasjonaci tenisa stołowego mieli możliwość rozegrania turnieju i wyłonienia najlepszych tenisistów pod czujnym okiem trenera pana Adama Szarańca. Uczniowie interesujący się modelarstwem na pewno znaleźli coś dla siebie na stoisku przygotowanym przez pana Janusza Żaka pilota i instruktora szybowcowego I klasy, instruktora sportu w modelarstwie lotniczym i kosmicznym. Pan Janusz od ponad 20 lat propaguje modelarstwo w Tarnobrzegu. Prowadzi modelarnię w Środowiskowym Domu Kultury. Jego młodzi podopieczni zdobywają nagrody na zawodach w całej Polsce.

Każdy przechodzący przez szkolny korytarz mógł podziwiać prace plastyczne pana Grzegorza Gerby – nauczyciela plastyki. Dało się zauważyć, ze szczególnie lubi malować kolorowe pejzaże morskie, piasek i wydmy a czarno – białą grafikę poświęca na ogół architekturze.

Jednostka Wojskowa z Sandomierza umożliwiła uczniom strzelanie z prawdziwej broni. Wynik wykonanego strzału można było obserwować na ekranie komputera. Strażacy zaś pozwalali dzieciom na obejrzenie z bliska samochodu strażackiego i pokazali sposoby gaszenia pożarów.

Nauczyciele szkoły przygotowali dla uczniów i rodziców potyczki rodzinne. Stoiska z zadaniami dla rodzin cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i wzbudzały wiele emocji. Należało wykazać się zarówno sprawnością fizyczną jak i wiedzą literacką, umiejętnością rozpoznawania członka rodziny tylko po dotyku dłoni.

Na boisku szkolnym gościliśmy również Kasztelana Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej z szermierzami i tancerzami. Mieliśmy możliwość obserwowania walk rycerzy i szermierzy, tańca dawnego, strzelania z muszkietu oraz pięknego sposobu żegnania się z publicznością w sposób dworski. Szkoda, że niewiele z tych manier zostało do dziś.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z tanią książką oraz z napojami ciepłymi i zimnymi, grillowaną kiełbaską, ciastkami przygotowanymi przez rodziców. Długa kolejka ustawiała się przy stoisku malowania twarzy, każdy bowiem chciał w tym dniu wyglądać szczególnie.

Prowadząca festyn pani Grażyna Szlęzak – Wójcik przeprowadziła licytację przekazanych prac plastycznych, maskotek, koszulek sportowych piłkarzy Siarki i piłki z ich podpisami. Szczególnie mile przyjęto propozycję nauki tańca Zumba prowadzonego przez instruktorkę Klubu Fitneska. Zumba jest tańcem zainspirowanym połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness. Choreografia Zumby łączy hip-hop, soca, samba, salsa, merengue, mambo, sztuki walki, oraz elementy Bollywood i tańca brzucha. Najaktywniejszym „tancerzom” wręczono darmowe wejściówki do klubu. Festyn zakończono wypuszczeniem białych i czerwonych lampionów w kierunku nieba.

Wspólne godziny spędzone na wspaniałej zabawie wywołującej dużo uśmiechu na twarzy zarówno dziecka jak i rodzica to najlepsza zapłata dla organizatorów I Festynu Rodzinnego w szkole. Mamy nadzieję, że pozostawiliśmy wiele ciepłych wspomnień mimo zimnego powiewu wiatru.

Organizatorzy

Fotoreportaż dzięki uprzejmości pana Rafała Podleśnego - autora zdjęć

 

Serdecznie wszystkim dziękujemy!!!

Osobne podziękowania ślemy do sponsorów naszego festynu, bo bez ich wsparcia nic nie byłoby możliwe. Organizację imprezy wsparli:

· Prezydent Miasta Pan Norbert Mastalerz,

· Pan Tomasz Lenard – Prezes Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej,

· Pan Stefan Skowron Prezes Firmy Budowlanej „Skobud”,

· Pani Krystyna Gburyk – Hurtownia „Kontakt”,

· Pan Artur Czajkowski Prezes firmy „Seriusz”,

· Pan Tadeusz Tabor Firma „Ekoton – Zieleń i Budownictwo”,

· Pan Hubert Czub – Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego,

· Pan Andrzej Babiec –Komendant Państwowej Straży Pożarnej,

· Pan Wiesław Lichota - Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego,

· Pan ppłk mgr inż. Jacek Kuliga – Jednostka Wojskowa 3533 Sandomierz,

· Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Kole Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym,

· Kasztelan Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej,

· Pani Bożena Wójtowicz-Ślęzak,

· Pan Grzegorz Gerba,

· Państwo Bożena i Mirosław Tarkowscy,

· Pan Grzegorz Środa,

· Pani Marta Kaczmarek – Klub „Fitneska”,

· Pani Anna Maj – Gabinet Kosmetyczny,

· Pan Henryk Welsynga,

· Pani Iwona Watras,

· Pan Przemysław Moskal.

Pięknie dziękujemy.

Dyrektor szkoły - Anna Burda

Przewodnicząca Rady Rodziców - Jolanta Grabiec

Fotoreportaż z Festynu Rodzinnego na stronie miasta

Additional information