Ruch to zdrowie

Akcja rozpoczyna się w środę 19 września i kończy się 7 listopada tego roku. Do akcji została wytypowana klasa Vc. Opiekunem i koordynatorem akcji będzie Barbara Siwielec, która uczy języka angielskiego w tej klasie.

Krok po kroku: jak to działa???

- Każdy uczeń otrzyma krokomierz – urządzenie, które będzie mierzyło każdy krok w ciągu dnia zarówno w domu jak i szkole. Uczniowie będą nosić krokomierze przez 50 dni.

- Uczestnicy akcji starają się wykonać co najmniej 15000 kroków dziennie będąc tak aktywnym jak to jest możliwe.

- Uczestnicy po każdym dniu zapisują liczbę kroków w specjalnych notesach przekazanych wraz z krokomierzami.

- Wszystkie kroki są następnie zliczane i wpisywane na stronę Global Children’s Challenge, więc uczestnicy klasy Vc działają jako jedna drużyna.

- Podczas akcji klasa odkryje ponad 50 miejsc na świecie

- W każdym miejscu klasa będzie uczyć się o geografii, historii i kulturze

- Liczymy na to, że nasza klasa otrzyma tytuł najbardziej aktywnej klasy w całej światowej akcji.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.gccjunior.org.