Co o wodzie warto wiedzieć?

7 listopada odbyło się w naszej szkole spotkanie z nauką. Tajniki wiedzy o wodzie odkryły przed uczniami panie pracujące w Tarnobrzeskich Wodociągach. Celem spotkania było ukazanie możliwości wykorzystania wody, przekazanie wiedzy o jej wykorzystaniu i oczyszczaniu. Przeprowadzone doświadczenia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i wywołały u uczniów okrzyki zachwytu. W ciągu krótkiej chwili w butelce pojawiło się tornado, można było podziwiać tańczące rodzynki, pływającą pomarańczę, złotą kulę zawieszoną w wodzie i wiele innych niesamowitości. Dzieci malowały obrazki na mleku, a także zobaczyły jaki jest efekt mycia rąk mydłem i w samej wodzie. Pamiątką po tej wspaniałej lekcji są zakładki, plany lekcji oraz książka „Przygody pana Kropelki”, otrzymane od naszych miłych gości.

zapraszamy do galerii zdjęć