Śniadanie daje moc

W dniach 6-8 listopada 2012r. w ramach ogólnopolskiej kampanii „Śniadanie daje moc’’ w naszej szkole zostały przeprowadzone cykle zajęć propagujące tematykę prozdrowotną. Uczniowie klas I-III podczas zajęć lekcyjnych i świetlicowych zapoznali się z 12 zasadami zdrowego odżywiania. Wykonywali plakaty, redagowali hasła propagujące zdrowy styl życia, które zdobiły korytarze szkolne. Przygotowano gazetkę na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Uczniowie rozdawali przechodniom ulotki z główna myślą przewodnią programu „Śniadanie daje moc”.

Jako podsumowanie akcji w dniu 8 listopada ogłoszonym Dniem Zdrowego Śniadania uczniowie klas I-III wspólnie z nauczycielami zorganizowali śniadania w swoich klasach i świetlicy szkolnej. W tym dniu dzieci przyniosły do szkoły produkty potrzebne do przygotowania zdrowego posiłku. Na stołach znalazły się produkty ze wszystkich pięciu grup żywieniowych. Uczniowie wykazali się niezwykłym zaangażowaniem i pomysłowością w tworzeniu swoich „ śniadaniowych wariacji” były wśród nich sałatki owocowe, warzywne oraz szereg kompozycji kanapkowych. Starsi uczniowie pomagali swym młodszym kolegom w przygotowywaniu atrakcyjnych i zdrowych kanapek, które wspólnie konsumowano. Całej akcji przyświecało hasło kampanii : „Śniadanie daje moc”. Dzieci wzbogacone o wiedze teoretyczną i umiejętności praktyczne na pewno będą pamiętać hasło , które same ułożyły że : „ Śniadanie to podstawa po nim świetna jest zabawa!”. Zapraszamy do galerii zdjęć.