Wizyta w Bułgarii

Laura zaśpiewała w języku angielskim.  Nasze dziewczynki bardzo spodobały się bułgarskim kolegom. Już po wizycie dostały od jednego z nich sympatyczny rysunek w prezencie.

Wszyscy byliśmy pod wrażeniem wspaniałej scenerii w patio szkoły. Wykonał ją bułgarski nauczyciel plastyki w ciągu  sześciu kolejnych wakacji. Efekt jego żmudnej pracy jest jednak imponujący.

Nasze uczennice zamieszkały w bułgarskich rodzinach nawiązując wspólne kontakty.  Porozumiewały się z rodzinami w języku angielskim. W szkole obserwowaliśmy system pracy bułgarskich uczniów i  nauczycieli. Zwiedzaliśmy także  najciekawsze zabytki Sliven. Podczas spotkań z nauczycielami dyskutowaliśmy o sposobach realizacji projektu.

O spotkaniu w bułgarskiej szkole pisały media. Artykuł, który ukazał się w lokalnej prasie:

Relacja koordynatora  na stronie miasta - tutaj

Następne spotkanie grup uczniów i nauczycieli odbędzie się teraz w marcu 2013 roku  w Polsce (SP4).