Otrzęsiny czwartoklasistów

Taniec brzucha w parach był pierwszą konkurencją dla czwartoklasistów.

Sprawdzanie umiejętności "kocich" czyli picie kokosowego mleka przez rurkę za zdrowie piratów. (zobacz film)

Piracka rewia mody.

Runda trudnych pytań.

"Reklama" wylosowanych przedmiotów.

Umiejętność śpiewania popularnego "Sto lat, sto lat ..." z wylosowanymi wierszami jako tekst piosenki.

Konkurs na ułożenie rymowanki.

Portret wychowawcy - dla klasowych plastyków

Czwartoklasiści udowodnili, że zasługują na pozostanie na Wyspie Piratów jako równoprawni jej mieszkańcy.

Jury ogłosiło wyniki po 8 konkurencjach. I miejsce zajęła klasa 4b, II miejsce klasa 4a, III miejsce klasa 4 d, IV miejsce klasa 4e, V miejsce klasa 4 c.

Aby mogło się tak stać musieli złożyć "piracką" przysięgę:

"My, majtki pokładowe, przyrzekamy, na swoją głowę, zawsze Szkołę polerować i codziennie swoje zęby szorować.

Jeść wszystkie kości i ości, nie grymasić, do nikogo się nie kwasić. Wszystkich dookoła szanować, a gdy trzeba skarpety cerować.

Myć się codziennie i zęby szorować, żeby tu brudu nie produkować.

Przestrzegać regulaminu szkolnego i słuchać kapitana naszego."

Po przysiędze wszyscy uczniowie, starsi i młodsi, wzięli udział w dyskotece.