Pasowanie 2013

W środę 27 listopada 2013 r. uczniowie kl. I a, I b, I c i i I d dołączyli do braci uczniowskiej. Dumni, bardzo przejęci pierwszoklasiści wykazali się swoimi umiejętnościami słowno-
muzycznymi przed zaproszonymi gośćmi, dyrekcją szkoły, rodzicami, babciami i dziadkami. Pierwszy w życiu egzamin składali przed Panem Alfabetem wykazując się wiedzą o naszej Ojczyźnie, przyrodzie, zasadach zachowania w szkole i udowodnili, że są gotowi do włączenia w poczet uczniów.

Pani dyrektor Anna Burda nawiązała do tradycji pasowania na rycerzy, wyjaśniła na czym polegał zwyczaj i do czego zobowiązywał, tak pasowanie na ucznia zobowiązuje do przestrzegania kodeksu uczniowskiego. Następnie pierwszoklasiści z wielką powagą, ale i uśmiechem, złożyli ślubowanie, a pani dyrektor pasowała każdego z naszych milusińskich „wielkim, szkolnym ołówkiem” na ucznia. Wychowawczynie wręczyły im pamiątkowe dyplomy i legitymacje uczniowskie.

A potem były sesje fotograficzne, poczęstunek i fantastyczna zabawa przy muzyce.

Gościom dziękujemy za wspólnie spędzony czas i wiele miłych słów.

Pasowanie na ucznia klasy pierwszej - zapraszamy na fotorecenzję do galerii zdjęć oraz do artykułu na stronie miasta.