Międzynarodowy projekt eTwinning "The seven wonders of my city"

Uczniowie z klasy 2c uczestniczyli w międzynarodowym projekcie eTwinning "The seven wonders of my city".
Działania projektowe związane były z rozwijaniem zainteresowań o mieście, rozbudzaniem uczuć patriotyzmu lokalnego. Dzieci gromadziły informacje o swojej miejscowości, zabytkach, ulicach, poszukiwały ciekawostek o znanych mieszkańcach, najpiękniejszych i ciekawych miejscach w Tarnobrzegu i okolicy. W ramach wykonywanych zadań partnerskich uczyły się m.in korzystać z mapy, tworzyć interaktywne puzzle, lapbooki, albumy i prezentacje z wykorzystaniem aplikacji i programów komputerowych. Poznały tradycje partnerskich miast, postać Stanisława Jachowicza, który pochodził z Tarnobrzega, zgromadziły również informacje o patronach ulic i partnerskich miastach. Zadania ułatwiły dzieciom przyswojenie treści programowych z zakresu edukacji społeczno - przyrodniczej.
Podejmowane aktywności prezentuje na swoim blogu wychowawczyni klasy - Dorota Deroń