Konkursy artystyczne

MAGICZNY ŚWIAT BAŚNI

CELE KONKURSU

· Rozbudzenie zainteresowań wartościową literaturą dziecięcą.

· Poznanie najważniejszych faktów z życia twórców baśni.

· Sprawdzenie znajomości wybranych utworów.

· Kształcenie umiejętności szybkiego kojarzenia i sprawnego udzielania odpowiedzi.

· Kształcenie sprawności językowej.

· Uczenie zdrowej rywalizacji międzyszkolnej.

· Dobra zabawa w gronie rówieśników.

ZASADY KONKURSU

1.Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas czwartych.

2.W rywalizacji wezmą udział drużyny złożone z trzech osób.

3. Zawodnicy powinni przeczytać następujące baśnie:

- J. Ch. Andersen - „ Baśnie”, opracowanie I. R. Świętochowska, Agencja Wydawnicza Nałęcz, Warszawa

· „Talizman”, „ Krzesiwo”

- W. i J. Grimm – „Baśnie”, opracowanie M. Czyżowska, Wydawnictwo Zielona Sowa, Kraków

· „ Stoliczku, nakryj się!”, „Król Drozdobrody”

- Ch. Perrault – „Bajki”, opracowanie H. Kozioł, Wydawnictwo Zielona Sowa, Kraków 1998

· „Paluszek”, „Ośla Skórka”

- J. Porazińska – „ U złotego źródła. Baśnie Polskie”, wybór S. Wortman, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 1996

· „O dwunastu Miesiącach”, „Siostra siedmiu kruków”

3. Konkurs odbędzie się w dwóch odrębnych etapach.

I etap– konkurs literacki

Konkurs literacki odbędzie się 26 marca 2012r. o godz. 9.00 w naszej szkole na dużej sali gimnastycznej.

Podczas rywalizacji grup należy wykazać się znajomością cech baśni jako gatunku literackiego, treści wymienionych utworów oraz encyklopedycznymi wiadomościami na temat ich autorów.

II etap – konkurs plastyczny

W terminie do 19 marca 2012r. należy przesłać kartę zgłoszeniową wraz 3 pracami plastycznymi wykonanymi dowolną techniką. Mają one być interpretacją plastyczną trzech różnych baśni z załączonej listy. Na odwrocie rysunku formatu A – 3 należy przykleić metryczkę dołączoną do regulaminu. ( Rozstrzygnięcie konkursu 26.03.2012r.)

Prace mogą wykonać również dzieci, które nie będą uczestniczyły w konkursie literackim.

4. Gwarantujemy dobrą zabawę i świetne nagrody.