Konkursy artystyczne

Cała Polska czyta dzieciom

Zaproszenie do udziału w Konkursie Czytelniczym

Fundacja „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”, Kopalnia Soli Wieliczka oraz Wydawnictwo PMDC
zapraszają wszystkie Szkoły Podstawowe do udziału
w I OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE CZYTELNICZYM „Książka – przyjaciel prawdziwy” pod hasłem: „W krainie Solilandii”

Szanowni Państwo, Z przyjemnością informujemy o rozpoczęciu ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego adresowanego do klas I-III szkoły podstawowej. Ma on na celu promocję czytelnictwa oraz głośnego czytania dzieciom. Dokładny opis konkursu, regulamin oraz system rejestracji szkoły w konkursie dostępne są w Internecie na stronie:

www.konkursczytelniczy.pl

Konkurs jest bezpłatny. Rejestracja szkół kończy się w dniu 15 stycznia 2013.

Temat roku 2013: W Krainie Solilandii

W roku 2013 książką konkursową jest I tom serii SOLILANDIA pt. "Pamiętnik wielickiego skrzata", autorstwa Beaty Kołodziej. W ramach przygotowania do Konkursu nauczyciele czytają dzieciom książkę na głos, a następnie omawiają z dziećmi konkretne zagadnienia, zgodnie ze wskazówkami zawartymi w materiałach pomocniczych. Szkoły otrzymają dostęp do materiałów konkursowych na stronie konkursu oraz do wersji audio książki konkursowej.

Konkurs przebiegać będzie w dwóch etapach:
Etap I - szkolny, oraz Etap II - ogólnopolski. Jest konkursem zespołowym – każdą szkołę może reprezentować 3-osobowa drużyna uczniów.

Cele Konkursu

• promowanie głośnego czytania dzieciom,
  • rozbudzenie pasji czytania,
  • poszerzanie wiedzy na temat skarbów kultury oraz legend Polski i zachęta do poznania pięknych miejsc, opisanych w książkach serii „Solilandia” autorstwa Beaty Kołodziej
  • poznawanie języka literackiego, rozwijanie wyobraźni, mowy, myślenia, uczuć, kształtowanie postaw i rozumienia wartości uniwersalnych,
  • kształtowania umiejętności ustnego i pisemnego dzielenia się przez uczniów zdobytą wiedzą
  • rozwijanie umiejętności współpracy w grupie,
  • promowanie kulturalnego i życzliwego współzawodnictwa,
  • pobudzanie dzieci do aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły,
  • kształtowanie umiejętności kojarzenia i sprawnego udzielania odpowiedzi.

Nagrody

Nagrodami dla Finalistów Etapu II Konkursu będą karty wstępu do Kopalni Soli Wieliczka na ofertę „Odkrywamy Solilandię”. Ponadto Finaliści wezmą udział w Koncercie Finałowym, który odbędzie się w Kopalni Soli Wieliczka w czerwcu 2012 r.

Szkoły z których pochodzą Finaliści otrzymają zniżkę w wysokości 10% na ofertę „Odkrywamy Solilandię”, do wykorzystania w roku 2013 oraz zniżkę w wysokości 10% na nocleg pod ziemią w Komorze Słowackiego, dla grup minimum 30 osobowych, do wykorzystania w roku 2013.

Ewentualne pytania prosimy kierować wyłącznie drogą e-mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zachęcamy Państwa do udziału w Konkursie, zapraszamy na stronę konkursczytelniczy.pl oraz na strony internetowe organizatorów.

Łączymy serdeczne pozdrowienia,
organizatorzy Konkursu: