Konkursy artystyczne

Wielkanocny Konkurs Plastyczny

TDK zaprasza do konkursu plastycznego "Tradycyjne Obrzędy Polskie".

Konkurs ma skłonić dzieci i młodzież do przypomnienia i odtworzenia często zapomnianej tradycji, bądź poznania źródeł lub szczegółów takich zwyczajów, które są żywe i kultywowane do dziś.

Uczestnicy konkursu wykonują jedną pracę tematyczną tylko w jednej kategorii tematycznej:

- Projekt Kartki Wielkanocnej - prezentującej polskie obrzędy i tradycje związane ze świętami wielkanocnymi. Inspiracją mogą stać się stroje ludowe, wycinanki, hafty i inne wyroby rękodzieła artystycznego. Format 13x19 cm.

- Pisanka lub baranek - jako element symboliki wielkanocnej - techniki wykonania dowolne (pisanie woskiem, oklejanie papierem lub tkaniną, drapanie, ceramika).

- Palma wielkanocna - tradycyjny symbol Niedzieli Palmowej. Technika wykonania dowolna (gałązki suszone lub bibułkowe kwiaty, wstążki (z wyłączeniem plastikowych) itp.). Wysokość palmy do 40 cm.

Nagrodzone, wyróżnione i zakwalifikowane do wystawy prace zaprezentowane zostaną na wystawi pokonkursowej w Galerii TDK w terminie 27.03 - 7.04. 2013 r.

Wstępnych eliminacji prac w szkole dokonają panie: E.Lipska i U.Bijak