Miejski Konkurs Matematyczny dla uczniów klas II i III

W tym roku już po raz  dwunasty  w naszej szkole odbędzie się konkurs „Mistrz Matematyki”. Jest on przeznaczony dla uczniów klas II i III  wszystkich tarnobrzeskich szkół podstawowych.

Konkurs odbędzie się 11maja 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 4

w Tarnobrzegu o godz.15.00.

Prosimy, aby do tego czasu odbyły się szkolne eliminacje (osobno dla klas II i osobno dla klas III), na podstawie których wyłonieni zostaną uczestnicy miejskich zmagań z matematyką.

Prosimy      o      dostarczenie      pisemnych      list      uczniów    do   dnia

27 kwietnia 2012 r. do sekretariatu naszej szkoły.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

Regulamin Miejskiego Konkursu Matematycznego

Cele konkursu :

rozwijanie zainteresowań matematycznych dzieci

pobudzanie do aktywnego, twórczego myślenia

wyrabianie pewności siebie, umiejętności radzenia sobie z własnymi emocjami, umiejętności pokonywania stresu

rozwijanie otwartości, optymistycznego sposobu podchodzenia do problemów poznawczych i realizacyjnych oraz pozytywnego stosunku aspiracji życiowych

1. W konkursie mogą brać udział  uczniowie klas II i III szkoły podstawowej.

2. Ilość uczestników konkursu z poszczególnych szkół uzależniona jest od liczby oddziałów klas w danej szkole (np. jeżeli w szkole jest 4 klasy II – ilość uczestników 4 x 2 = 8)

3. Liczbę uczestników wraz z listą  należy zgłosić w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 4 w Tarnobrzegu w terminie do 27 kwietnia 2012 r.

4. Nazwiska nauczycieli do komisji konkursowej należy zgłosić także do 27 kwietnia:

Ø SP 6, SP 7, SP 8, SP 11 i Społeczna Szkoła Podstawowa, Szkoła Katolicka – przynajmniej jeden nauczyciel,

Ø SP 3, SP 4, SP 9, SP 10 – przynajmniej dwóch nauczycieli.

Zadania konkursowe mieszczą się w zakresie materiału programowego:

Klasa II :

Dodawanie i odejmowania w zakresie 100