Konkurs „Prawa Dziecka Oczami Dzieci"

Stowarzyszenie Sędziów Rodzinnych Pro Familia zaprosiło dzieci i młodzież szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w konkursie „Prawa Dziecka Oczami Dzieci", realizowanym w ramach akcji „Sędziowie Rodzinni Dzieciom".

Konkurs został objęty honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej. Członkiem komitetu honorowego została Joanna Kluzik - Rostkowska, Minister Edukacji Narodowej. Konkurs miał na celu kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego poprzez edukację w zakresie praw dziecka.

W ramach Konkursu dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zagadnieniami Konwencji o prawach dziecka i stworzyły prace plastyczne na temat wybranego, jednego lub kilku praw w niej zawartych.

Serdecznie dziękuję wychowawcom, nauczycielom i uczniom za zaangażowanie i udział w konkursie.

Rzecznik Praw Ucznia