Ogólnopolski Dzień PrawDziecka w naszej szkole

20 listopada po raz pierwszy obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć wystawę prac plastycznych na temat praw dziecka widzianych oczami dzieci oraz historii Konwencji Praw Dziecka.

W bibliotece można było ogądać prezentację multimedialną o tematyce przestrzegania praw dziecka, przygotowaną przez pedagoga szkolnego. Wychowawcy przeprowadzili lekcje ze swoimi uczniami, przypominające uczniom ich prawa.

Młodsi uczniowie ze świetlicy szkolnej również świętowali ten dzień. Mogliśmy zobaczyć jak rozumieją oni swoje prawa, oglądając ich prace projektowe.

Zwieńczeniem dnia był konkurs wiedzy dla uczniów klas 4 - 6. Uczniowie rozwiązywali test sprawdzający znajomość Konwencji Praw Dziecka oraz odpowiadali na pytania co to jest tolerancja czy dyskryminacja.

Oto wyniki:

I miejsce: Zofia Krakowiak z klasy 4c

II miejsce: Aleksandra Wąsik z klasy 6b oraz Michalina Krakowiak z klasy 6d

III miejsce: Milena Ćwik z klasy 5c

Gratuluję zwycięzcom!

Dziękuję wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w organizację święta Konwencji Praw Dziecka.

Rzecznik Praw Ucznia