Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w Szkole podstawowej Nr 4 w Tarnobrzegu

W dniach 21 do 25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.

Wychowawcy klas starszych przeprowadzili lekcje wychowawcze na temat praw dziecka. Uczniowie przygotowali i zaprezentowali scenki nt. wybranych praw dziecka oraz ilustrowali wybrane przez siebie prawa. Efektem ich pracy była wystawa pt. „Prawa dziecka oczami dzieci”. Wychowawcy klas młodszych również dołączyli się do akcji przeprowadzając lekcje na temat praw dziecka. Uczniowie świetlicy w ten dzień zapoznali sie z wybranymi prawami dziecka i najlbliże im prawo zilustrowali.

Została przygotowana gazetka informacyjna dla uczniów i rodziców.

Odbył się również konkurs wiedzy o prawach dziecka „Znam swoje prawa”. Chętni uczniowie klas 4-6 rozwiązywali testsprawdzający wiedzę na temat Konwencji Praw Dziecka. Zostały przyznane I, II i III miejsce.

Na zakończenie tygodnia przedstawiciele Samorząu Uczniowskiego przeprowadzili sondę na tema Praw Dziecka. Zadawali uczniom dwa pytania : Czy potrafisz wymienić trzy prawa dziecka? oraz Jakie prawo dziecka jest dla Ciebie najważniejsze? W wyniku przeprowadzonej sondy wiemy, że uczniowie potrafią wymienić przynajmniej trzy prawa dziecka. Za najważniejsze dla siebie uznali prawo do edukacji.

Dzięki przeprowadzonym działaniom wiemy, że nasi uczniowie znają swoje prawa i sami ich przestrzegają.

Rzecznik Praw ucznia

Ewa Górska