Wielki sukces „czwórki”

W tym roku, 23 lutego, odbyło się w auli PWSZ w Tarnobrzegu w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego  VI Miejskie Dyktando dla Dzieci i Młodzieży. Organizatorem akcji jest Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Tarnobrzegu. Honorowy patronat nad imprezą objął Pan Grzegorz Kiełb Prezydent Miasta Tarnobrzega. Celem akcji jest propagowanie kultury języka ojczystego oraz zasad poprawnej polszczyzny. Wszyscy uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z naszpikowanym trudnościami ortograficznymi tekstem dyktanda. Jednak uczniowie z „czwórki” nie zawiedli. W kategorii szkół podstawowych wielki sukces odniosły dwie uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Tarnobrzegu.

Tytuł Mistrza Ortografii zdobyła uczennica klasy VI d Michalina Krakowiak,

natomiast drugie miejsce zajęła Maria Pekar z klasy VI c.

Obu uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Przed ogłoszeniem wyników dyktanda odbyła się konferencja nt. „Aby język giętki”. W trakcie konferencji swoje wystąpienia zaprezentowali: pani Renata Domka – Naczelnik Wydziału Promocji, Sportu i Kultury Urzędu Miasta Tarnobrzega, wieloletnia dziennikarka i radiowiec oraz pan Sylwester Łysiak kulturoznawca, instruktor teatralny Tarnobrzeskiego Domu Kultury.