Europejski Tydzień Sportu

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność ruchową w całej Europie.
Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem Be Aktive (Bądź aktywny), ma zachęcić wszystkich nas do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

17 września ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, przeprowadzone zostały w naszej szkole dla  wszystkich uczniów klas 2 i 3 gry i zabawy bieżne, które miały przede wszystkim zachęcić dzieci do wspólnej zabawy, jak i do systematycznego uczestnictwa na lekcjach wychowania fizycznego. W tym dniu przygotowaliśmy dla dzieci różne  gry i zabawy bieżne, skoczne, rzutne, podczas których dzieci miały możliwość wykazania się swoją sprawnością fizyczną pośród swoich koleżanek i kolegów z równoległych klas, pomysłowością oraz wspólnym kibicowaniem swojej drużyny. Konkurencje sportowe były przeprowadzone w formie rywalizacji sportowej na wesoło.

Pośród klas drugich:
I miejsce - klasa II b i c
III miejsce- klasa II d
IV miejsce- klasa II a

Pośród klas trzecich:
I miejsce- klasa III a
II miejsce- klasa III d
III miejsce- klasa III b i c

Gratulujemy wszystkim klasom ze sportowym pozdrowieniemsmile

koordynator Monika Zasuwa
                    Rafał Zasuwa