Search

Information

ŚWIETLIK - Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych

Konkurs Świetlik powstał w 2007 roku z inicjatywy dr Dagmary Sokołowskiej, pracownika Uniwersytetu Jagiellońskiego. Głównym celem Konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Konkurs skierowany jest do dzieci z najmłodszych klas, ponieważ to w tym czasie procesu kształcenia rozwijają się najważniejsze predyspozycje, zainteresowania i talenty. Nowatorska formuła, polegająca na przeprowadzeniu doświadczeń, wskazuje na kilka ważnych elementów: uświadamia, że wszystko, co dzieje się w naturze ale też w domu, szkole, w środowisku najbliższym każdemu dziecku, da się wyjaśnić w sposób naukowy. Od roku 2012 organizatorem Konkursu jest Fundacja Akadamia Młodych Odkrywców.

Oto uczniowie naszej szkoły zdobyli wyróżnienia w tym konkursie:

- Kacper Szymański kl. 5d,

- Pola Wojtaszek kl. 5a.

GRATULUJEMY WSPANIAŁYCH WYNIKÓW!

Additional information