SERCE LASOWIACKIE

Fundacja Serce Lasowiackie im. Barbary i Franciszka Mortków  zorganizowała serię regionalnych konkursów. Zwycięzcy zostali uhonorowani podczas uroczystej gali rozdania nagród w Tarnobrzeskim Domu Kultury.

Na konkurs pt.„Cichy bohater” wpłynęło 13 prac. Laureatami z naszej szkoły została  uczennica klasy 7b, Julia Pankiewicz, która zajęła II miejsce.

W konkursie plastycznym pt. „Serce lasowiackie na co dzień” , podczas którego uczestnicy wpisywali symbol „Lasowiaków” w przedmioty codziennego użytku, pierwsze  miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła uczennica klasy 4a, Antonina Czachór.

Celem kolejnego konkursu pt. ,,Niezwykły Słomka – (nie)zwykłe przygody” było popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży postaci Jana Słomki, wójta Dzikowa, autora „Pamiętników włościanina”. Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie w formie komiksu jednego z trzech fragmentów książki byłego wójta Dzikowa. W kategorii szkół podstawowych II miejsce zdobył uczeń klasy 5a, Mateusz Krawczyński.