"Kot na deszczu"

W dniu 24 marca 2012 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w IX Przeglądzie Teatrzyków organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 9 w Tarnobrzegu. Przeglądowi patronuje Prezydent Miasta Tarnobrzega.

Uczniowie klasy III A pod opieką P. Marii Łukawskiej zaprezentowali przedstawienie oparte na opowiadaniu Ernesta Hemingwaya pt. „Kot na deszczu”. W przygotowanym przez P. Marię performance wzięli udział następujący uczniowie:

1.       Narrator – Asia Osada

2.       Mąż - George – Michał Widerski

3.       Żona - Amerykanka -  Ala Nowak

4.       Włoch ze sztalugami – Kamil Fusiara

5.       Właściciel hotelu – Mikołaj Maksymiuk

6.       Pokojówka – Ania Murek

7.       Kelner – Maciej Klima

8.       Pomnik –  Jakub Pałka

9.       Przechodzień I – Klaudia Ostrowska

10.   Przechodzień II – Michalina Gosztyła

11.   Przechodzień III – Karolina Janowska

12.   Grajek – Kamila Krzemińska

13.   oraz kot

W przeglądzie uczestniczyło 5 tarnobrzeskich szkół (SP 9, SP 10, SP 3, SP 11, SP 4). Nasza szkoła otrzymała wyróżnienie.

Przedstawienie pokazane zostało również w naszej szkole 28 marca 2012 r. Widzami byli uczniowie klas I-VI, nauczyciele i rodzice. Doskonałą okazją na przeniesienie się w lata 20. XX wieku (ukazane w przedstawieniu) będzie czerwcowy piknik organizowany w szkole.