VIII Miejski Konkurs „Bezpieczeństwo i zdrowie przede wszystkim”

Dnia 28 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się po raz ósmy Miejski Konkurs „Bezpieczeństwo i zdrowie przede wszystkim” pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Tarnobrzeg oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu, Komendy Policji w Tarnobrzegu, Komendy Staży Miejskiej w Tarnobrzegu, Stowarzyszenia Promocji Bezpieczeństwa Pracy w Tarnobrzegu i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego jako współorganizatora konkursu.

Podstawowym celem konkursu było przede wszystkim propagowanie wśród dzieci zagadnień związanych z bezpieczeństwem w domu i w szkole oraz w drodze do szkoły, ze szczególnym naciskiem na uświadamianie źródeł zagrożeń. Ponadto kształtowanie nawyków bezpiecznego i zdrowego trybu życia oraz wzbudzanie odpowiedzialności za życie i zdrowie własne i innych oraz propagowanie umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

W konkursie wzięło udział 6 trzyosobowych drużyn z tarnobrzeskich szkół podstawowych. Uczniowie rozwiązywali zadania dotyczące bezpiecznych zachowań w sytuacjach zagrożenia i w życiu codziennym, które przygotowali i oceniali członkowie komisji.

W skład komisji weszli przedstawiciele służby zdrowia, policji, straży pożarnej, straży miejskiej, WORD.

Rywalizacja drużyn była bardzo wyrównana. Ostatecznie w konkursie zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 6, drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 10, a trzecie drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4.

Dzięki hojności sponsorów wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i upominki.

W czasie konkursu uczniowie nie tylko wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami w zakresie pomocy sobie i innym w sytuacjach zagrożenia, ale również zdobyli nowe umiejętności, od członków komisji reprezentujących różne służby.

Gratulujemy zwycięzcom