Konkurs z języka niemieckiego „Quiz über Deutschland”

W poniedziałek 10.06.2019 r. odbył się w naszej szkole pierwszy interaktywny konkurs z języka niemieckiego – „Quiz über Deutschland”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 7 i 8. Korzystając z aplikacji kahoot uczestnicy konkursu interaktywnie za pomocą telefonów komórkowych odpowiadali na pytania. Konkurs sprawdzał ogólną wiedzę o naszym zachodnim sąsiedzie. Uczniowie odpowiadali m.in. na pytania dotyczące podziału administracyjnego Niemiec, największych miast i słynnych zabytków czy też niemieckich wynalazków. Największą wiedzą ale i również dużym refleksem okazali się uczniowie klas 8 „a”, którzy zdobyli 3 pierwsze miejsca:

I miejsce Julia Cygan

II miejsce Maksymilian Brud

III Mateusz Bodek

Serdecznie gratulujemy!!!

Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki j. niemieckiego: Monika Dziadura i Martyna Rębisz