UCZNIOWIE SP 4 NA CZESKO-POLSKIM MECZU GWIAZD KOSZYKÓWKI 2014

W miniony weekend grupa 24 uczniów SP4 z klas 4-6, była na meczu  "All Star Game 2014", który odbył się w czeskich Pardubicach. Wyjazd zorganizowany był wspólnie z grupą młodzieży z Zespołu Szkół Społecznych nr 1 im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu. Wyjechaliśmy w sobotę o godz 1.00 w nocy i w godzinach przedpołudniowych byliśmy już w Pradze. Pierwszego dnia pobytu w Czechach mieliśmy zaplanowane zwiedzanie Pragi.

Byliśmy na Rynku Starego Miasta, podziwialiśmy Ratusz  Staromiejski ze słynnym zegarem ORLOJ, Kościół Marii Panny, pomnik Jana Husa, Uniwersytet Karola, Wieżę Prochową, Plac Wacława-centralny punkt miasta, Kompleks Hradczan/Zamek, Katedra Św. Wita, Belweder, Praska Loreta,  Most Karola. Po zakupieniu pamiątek, udaliśmy się autokarem do hotelu  w Pardubicach, gdzie mieliśmy okazję spróbować czeskiej kuchni. W niedzielę do południa był czas na zwiedzanie Pardubic: Zamek, renesansowy Ratusz, Rynek z zabytkowymi kamieniczkami. Około godz. 14.00 byliśmy już w hali CEZ ARENE,  w której rozegrany został Mecz Gwiazd. Emocji sportowych nie brakowało, oprócz  widowiskowych akcji koszykarzy obu drużyn odbyły się konkursy rzutów za trzy punkty (3 point shoot-out),umiejętności koszykarskich(skills contest), oraz najbardziej widowiskowy  konkurs wsadów (slam dunk contest). Mecz uświetnił również koncert Ewy Farnej.
Po meczu, który zakończył się wynikiem 109:105 dla czeskich Gwiazd Koszykówki, przyszedł czas na zdjęcia i autografy od zawodników.

Spotkaliśmy się z Jakubem Dłoniakiem, którego nasi uczniowie znają z występów w drużynie Jeziora Tarnobrzeg. Największym powodzeniem cieszył się Cezary Trybański, który najdłużej "pozował" ale jego 218 cm wzrostu faktycznie robi wrażenie.

Około godziny 19.00 udaliśmy się w drogę powrotną do Tarnobrzega.

info & foto Rafał Zasuwa