Akademia Czystych Rąk

Z okazji obchodzonego dzisiaj Światowego Dnia Mycia Rąk rusza III edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Akademia Czystych Rąk promująca prawidłową higienę rąk wśród dzieci. Światowy Dzień Mycia Rąk to inicjatywa zapoczątkowana przez UNICEF, której celem jest edukacja społeczeństwa na temat tego, jak ważne dla zdrowia jest zwykłe mycie rąk. Badania wykazały, że ponad 40 % przypadków zachorowań na biegunkę u dzieci w wieku szkolnym jest wynikiem przenoszenia zarazków w szkole. Dlatego nawyku mycia rąk warto uczyć dzieci jak najwcześniej.

Do programu zaproszone są wszystkie szkoły podstawowe i gimnazja z całej Polski.  Nasza szkołą została zgłoszona do tego projektu w dniu 15 października 2012r. Pierwsze 300 szkół, które się zgłosi, otrzyma bezpłatnie zestaw antybakteryjnych mydeł oraz komplet materiałów edukacyjnych z gotowym scenariuszem do przeprowadzenia lekcji. Mamy nadzieję, że uda nam się pozyskać te materiały.

Szkoły uczestniczące w programie będą mogły dodatkowo wziąć udział w konkursie plastycznym "Gdzie były, co robiły Twoje ręce?". Na laureatów konkursu - zarówno szkoły, nauczycieli, jak i uczniów - czekają atrakcyjne nagrody. Dla szkół - dofinansowanie o wartości od 3 do 10 tys. zł, dla nauczycieli klas wyróżnionych w konkursie - nagrody rzeczowe. Nagrody niespodzianki o wartości 100 zł przewidziane są również dla każdego dziecka z klasy, która zajmie I miejsce.

Udział w programie zgłosiły:

1. p. E. Herczakowska z II b
  2. p. M. Górczyńska z kl. III
  3. p. J. Mazur z kl. II
  4. p. E. Bogobowicz z kl. I
  5. p. E. Górska z kl. VI a

Link do programu: www.carex.pl .