Search

Information

Bezpieczne wakacje 2014

Ruszyła ogólnopolska akcja „Bezpieczne Wakacje 2014”. Akcja adresowana jest do szkół oraz dzieci i młodzieży szkolnej w wieku od 5 do 16 lat. Celem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie spędzania wolnego czasu, uświadomienie zagrożeń związanych z podróżą, wypoczynkiem. Akcja prowadzona w oparciu o materiały opracowane przez ekspertów. Wysłałam Państwu załaczniki w e-mailach ze scenariuszami lekcji.

W tym roku odbędą się również dwa konkursy. Od 1 czerwca w ramach akcji prowadzony jest konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży- "Moje Bezpieczne Wakacje 2014" - patronat honorowy objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz informatyczny - "Interaktywny Produkt IT" - patronat Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Uczestnicy mogą w nich wygrać niepowtarzalne nagrody. Jedną z głównych nagród jest rejs statkiem szkoleniowym NAWIGATOR XXI Akademii Morskiej!- szczegóły nastronie: BezpieczneWakacje.pl (zakładka  Konkurs).

Wychowawcy klas do końca roku szkolnego przeprowadzą w swoich klasach lekcję wychowawczą wg zaproponowanych przez organizatora scenariuszy. Prace plastyczne "Bezpieczne wakacje 2014" należy wysłać do KMP w Tarnobrzegu do 15 października 2014. 

Sprawozdanie  z akcji w naszej szkole będziemy pisać w sierpniu.

"Trzymaj formę"

Drodzy uczniowie - w zdrowym ciele zdrowy duch. Dlatego zachęcamy was do odwiedzenia strony programu TRZYMAJ FORMĘ

   http://www.trzymajforme.pl

Znajdziecie tam wiele ciekawych porad, które pomogą wam utrzymać zdrowie i sprawność fizyczną. Znajdziecie tam informacje o tym co to jest BMI i jak go obliczyć, jak obliczyć ilość kalorii potrzebnych w ciągu dnia (kalkulator kalorii), jak zorganizować swoją aktywność (kalkulator spalania).

Zdrowy tryb życia sprawi, że:

  • zawsze będziecie mieć dużo energii,
  • szybciej będziecie się uczyć
  • i optymistycznie patrzeć na świat.

 

Projekt edukacyjny "Czas na zdrowie"

Ideą organizacji „Czasu na zdrowie” jest upowszechnienie w jak najszerszych kręgach wiedzy dotyczącej zdrowego stylu życia. Jednym więc z zadań konkursowych jest zorganizowanie promocji planowanego wydarzenia w środowisku szkolnym, jak również wśród rodziców uczniów oraz lokalnej społeczności.
Cel organizacji projektu edukacyjnego "Czas na zdrowie" 
Celem projektu edukacji prozdrowotnej „Czas na zdrowie” jest popularyzacja idei zdrowego stylu życia (w tym zdrowego żywienia, żywności ekologicznej i aktywności fizycznej) ze względu na obserwowane niepokojące tendencje wzrostu zaburzeń zdrowotnych, spowodowane korzystaniem z udogodnień cywilizacyjnych. Wiedza zdobyta w czasie realizacji projektu nt. zasad funkcjonowania organizmu pozwoli na dokonywanie świadomych wyborów służących zdrowiu. Trudno bowiem we współczesnym świecie odróżnić wartościowe produkty od reklamowanych nowinek, zaburzających naturalne mechanizmy organizmu. 

W naszej szkole projekt realizuje grupa 10 uczniów z klas Vb i Vd w składzie: Agata Konieczna, Mira Gronczewska, Gabriela Kasprowicz, Michalina Krakowiak, Dominika Łakomy, Magda Ptaszkiewicz, Olga Robutka, Eryk Tomczyk, Magdalena Uzar, Martyna Zimnicka.

Koordynatorką projektu jest pani Elżbieta Bogobowicz, którą wspierają panie Ewa Rams i Anna Szymańska.


„Z Kujawskim pomagamy pszczołom”

Celem konkursu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” jest przygotowanie, dofinansowanie i realizacja działań, w formie projektu lub programu, na rzecz kształtowania postaw i świadomości ekologicznej społeczeństwa, w szczególności z wykorzystaniem aktywnej edukacji ekologicznej prowadzonej w terenie oraz promocji i wdrażania pozytywnych działań związanych z ochroną lokalnych ekosystemów, w szczególności ochrony pszczół, których
znaczenie dla człowieka i środowiska naturalnego jest kluczowe.
Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia.
Szczegółowe informacje o konkursie na stronie http://www.pomagamypszczolom.pl
 
Udział w programie zgłosiły panie: Lucja Strużyk, Dorota Deroń, Ewa Lipska, Małgorzata Górczyńska

Akademia Czystych Rąk II

 

W tym roku szkoła po raz drugi weźmie udział w tej akcji. Do realizacji projektu z uczniami  zgłosiły się: p. N. Siwielec, p. M. Górczyńska, p. M. Pelc-Napieracz, E. Lipska, E. Herczakowska, U. Bijak.

Zawodniacy

Rusza kampania "Zawodniacy" promująca picie wody wśród dzieci. W szkole koordynatorem kampani jest pani Ewa Rams.

Nasza szkoła przyłączyła się do kampanii „Zawodniacy”. Chcemy, aby uczniowie i nauczyciele naszej szkoły byli zdrowi, a w tym może pomóc po prostu zwykła woda i rozpuszczone w niej minerały.

Wiemy, że około 65 % masy ciała człowieka to woda. Ważne jest aby stale uzupełniać jej zasoby w organizmie.

       Od odpowiedniej ilości wody w organizmie zależy nasze zdrowie fizyczne, samopoczucie, sprawniejsze działanie mózgu (czyli lepsze przyswajanie wiedzy i korzystanie z niej).

Naszemu organizmowi nie potrzeba cukru, słodzików, barwników, polepszaczy smaku czy zapachu, kofeiny i innych dodatków, które są w napojach.

Naszemu organizmowi potrzeba wody – dlatego pijmy wodę!!!!!

  1. Aby zostać ZAWODNIAKIEM należy wejść na stronę kampanii ZAWODNAICY http://www.zawodniacy.pl/ i zagrać w zamieszczone tam gry, tak niewiele, a tak ważny cel – Twoje zdrowie.

  2. Zakładka LABORATORIUM wyjaśni Ci jakie znaczenie dla organizmu ma woda.

  3. Zakładka KALKULATOR pozwoli Ci obliczyć ile powinieneś dziennie wypić wody, aby twój organizm prawidłowo funkcjonował.

  4. Zakładka CERTYFIKAT to gry w które musisz zagrać aby zyskać certyfikat ZAWODNIAKA.

  5. Informacjami, które zdobyłeś podziel się z twoją rodziną. Niech i Oni wiedzą jak postępować, aby być zdrowym.

  6. Z wydrukowanym certyfikatem zgłoś się do nauczyciela przyrody i wychowawcy, oni potwierdzą twój certyfikat i nagrodzą.

 

POWODZENIA

Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich

 „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich” to międzynarodowy program edukacyjny dla szkół podstawowych, którego celem jest edukowanie dzieci na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym i przyjaznej dla środowiska motoryzacji. Głównym organizatorem akcji jest koncern Renault.


Program składa się w Polsce między innymi z:

 

 Pakietów edukacyjnych „Droga i Ja” – unikatowego zestawu dydaktycznego dla uczniów i nauczyciela, składającego się z zeszytów ćwiczeń, testów.


 E-learningu – innowacyjnego programu multimedialnego dostępnego w Internecie dla dzieci, rodziców i nauczycieli

 

 Szkolnych Klubów Bezpieczeństwa – prowadzących aktywne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w swoich miejscowościach.


„Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich” to największy tego rodzaju program na świecie realizowany przez koncern motoryzacyjny. Swoim zasięgiem obejmuje już 35 na krajów na świecie, udział w nim wzięło do tej pory ponad 12 milionów dzieci, z czego prawie 804 500 z Polski.

 

W 2002 roku pakiet edukacyjny „Droga i ja” został oficjalnie wpisany do wykazu środków dydaktycznych zalecanych do użytku szkolnego przez Ministra Edukacji. Przeznaczony jest do kształcenia zintegrowanego i wychowania komunikacyjnego na poziomie szkoły podstawowej. W 2006 roku E-learning „Bezpieczeństwo dla wszystkich” został także wpisany na listę środków dydaktycznych zalecanych do użytku szkolnego przez MEN.
W naszej szkole program realizują panie:

  • Elżbieta Bogobowicz – klasa II b
  • Ewa Herczakowska – klasa III b
  • Jadwiga Mazur – klasa III c

Komputery za tonery

W październiku 2013 r. świetlica szkolna włączyła się w akcje KOMPUTERY ZA TONERY, która jest prowadzona w ramach przedsięwzięcia Portalu Oświata. Działania podejmowane w ramach akcji mają charakter ekonomiczny i ekologiczny. W zamian za zebrane zużyte kartridże po atramentach i tonerach do drukarek komputerowych szkoła pozyska środki finansowe na zakup urządzeń komputerowych , dydaktycznych, a także mebli i sprzętu szkolnego. Zużyte kartridże będą zbierane przez cały rok szkolny.

Więcej szczegółowych informacji na stronie: http://www.kzt.oswiata.org.pl/

Additional information